REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Pierwszy transfer Sanoka. To fiński center

SANOk / PODKARPACIE. Drużyna Ciarko STS-u Sanok dokonała pierwszego transferu przed zbliżającym się sezonem. Do ekipy z Podkarpacia dołączył fiński środkowy napastnik, który ostatnio występował w Szwecji.

Sami Tamminen, bo o nim mowa, to 24-letni napastnik, który pierwsze poważne hokejowe szlify zbierał w KooKoo. Jego atutami są dobra jazda na łyżwach, skuteczność i hokejowy zmysł. To klasyczny środkowy napastnik, który dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi. Przy 185 centymetrach wzrostu, waży 85 kilogramów.

Tamminen mimo młodego wieku ma za sobą grę w fińskiej Liidze (81 meczów, 5 bramek i 6 asyst) oraz na jej bezpośrednim zapleczu (73 spotkania, 13 goli i 28 kluczowych zagrań). Ostatni sezon spędził w szwedzkiej HockeyEttan, która uznawana jest za lepszą od drugiego poziomu w Finlandii. W barwach Visby/Roma rozegrał 43 konfrontacjach strzelił 11 bramek, a przy kolejnych 26 asystował. Ma za sobą grę w młodzieżowej reprezentacji Finlandii.

Fot. mtv.fi

– Słyszałem wiele dobrych rzeczy o polskiej lidze oraz waszym kraju. W lidze jest dobry i szybki hokej, a dla mnie jest to oczywiście nowe i ciekawe wyzwanie – wyjaśnia 24-letni napastnik.

Sztab szkoleniowy i włodarze klubu nadal będą preferowali kierunek północny. W planach jest zakontraktowanie kilku zawodników z Finlandii.

– W zeszłym sezonie fiński kierunek się u nas sprawdził, więc nie zamierzamy go zmieniać. Ich styl gry jest najbliższy taktyce, jaką prezentujemy i pasuje do takiej drużyny, którą posiadamy – podkreśla Michał Radwański, prezes Ciarko STS-u.

źródło: hokej.net

13-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)