Koszmarny wypadek. Nie żyje pilotka! Metalowa brama przebiła samochód (FOTO)

CHYBIE / POLSKA. Do makabrycznego wypadku doszło dzisiaj o godzinie 11:00 na najdłuższym odcinku specjalnym Rajdu Śląska, piątej rundy mistrzostw Polski. Honda Civic Type-R, którą startowała załoga Tomasz Pyra i Agnieszka Pyra wypadła z drogi i uderzyła w kutą bramę, która przebiła samochód. Pilotka zginęła na miejscu. Kierowca, prywatnie mąż ofiary wypadku, został przewieziony do szpitala. Rajd został przerwany.

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj około godziny 11:00 w miejscowości Chybie w powiecie cieszyńskim (województwo śląskie).

Na odcinku specjalnym Chybie doszło do wypadku załogi numer 40, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła pilotka. W następstwie tego tragicznego wydarzenia komitet organizacyjny Rajdu Śląska podjął decyzję o zakończeniu zawodów. Samochód załogi numer 40 wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Kolejna załoga już po minucie wszczęła procedurę wypadkową. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się dwa zespoły ratunkowe. Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Pilotki niestety nie udało się uratować – czytamy w oficjalnym komunikacie organizatora rajdu.

Honda uderzyła w ogrodzenie posesji po lewej stronie, kilkanaście metrów przed zakrętem. Kuta brama przebiła karoserię pojazdu. Pasażerka nie miała szans, zginęła na miejscu. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach – relacjonował dziennikarz serwisu Bielskie Drogi.

Foto dzięki uprzejmości Bielskie Drogi. Artykuł na temat wypadku: KLIKNIJ.

źródło: Red., Rajd Śląska – Fb

Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112