REKLAMA
REKLAMA

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa skuteczna w walce z piratami drogowymi

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala, bez wychodzenia z domu, zgłosić miejsca, które według mieszkańców stwarzają zagrożenie. To dzięki informacjom przekazanym przez społeczeństwo, Policja może jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo. Narzędzie to jest przydatne w walce z kierującymi pojazdami, którzy jadąc z nadmierną prędkością, w sposób rażący, lekceważą przepisy i tym samym stwarzają zagrożenie na drodze.

Jednym z zagrożeń, na które wskazują użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Każdy taki sygnał jest sprawdzany przez policjantów ruchu drogowego. We wskazanych miejscach pojawiają się funkcjonariusze, którzy dokonują pomiaru prędkości.

W ciągu ostatnich dni na terenie powiatu sanockiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kilku kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Działania kontrolne przeprowadzone były głównie w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miejscowości Besko kierowca bmw pędził z prędkością 116 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W tej samej miejscowości, jeszcze dwóch innych kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość.

Kolejnych kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Królowej Bony oraz ul. Okulickiego w Sanoku.

Apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że jazda z nadmierną prędkością to zagrożenie dla życia i zdrowia kierującego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwoli wspólnie dbać o bezpieczeństwo. Aby skorzystać z aplikacji należy wejść na stronę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tam można sprawdzić, jakie zagrożenia są wskazywane w naszej okolicy jako uciążliwe lub samemu można takie zgłoszenie nanieść. Przekroczenie prędkości to tylko jedna z wielu kategorii, którą można zaznaczyć na mapie. Korzystanie z narzędzia nie wymaga podania żadnych danych osobowych. Jej działanie jest intuicyjne. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy miejsce i rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić. Można także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik o pojemności do 5 megabajtów. Każde otrzymane zgłoszenie podlega weryfikacji. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia, funkcjonariusze podejmują kroki, w celu wyeliminowania zagrożenia. Pamiętajmy, że KMZB nie służy do zgłaszania pilnej interwencji, w takim przypadku należy telefonować pod numer alarmowy 112.

KPP Sanok

13-05-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)