Młodzi lekkoatleci z SP 3 brązowymi medalistami mistrzostw województwa! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Brązowe medale Mistrzostw Województwa Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym zawiesili na swoich szyjach młodzi sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku. W zawodach rozegranych na stadionie lekkoatletycznym Resovii w Rzeszowie rywalizowano w biegu na 60 m, skoku w dal oraz w rzucie piłeczką palantową. Dziewczęta z SP 1 zajęły 6. pozycję.

Najpierw, chłopcy z SP 3 w Sanoku rywalizowali w Ustrzykach Dolnych na szczeblu zawodów rejonowych. Zawody odbyły się na nowo wybudowanym boisku sportowym. Młodzi sportowcy rywalizowali w trzech konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. „Trójkę” reprezentowali: Gabriel Senuś, Mateusz Matuszek, Patryk Biskup, Szymon Kluska z klas czwartych i Jan Wojdyła oraz Gabriel Banasiewicz z klas trzecich. Drużyna zajęła 4. miejsce i dzięki dużej liczbie zgromadzonych punktów awansowała do finału wojewódzkiego. Tam podopiecznym Adama Dmitrzaka poszło jeszcze lepiej. Na stadionie lekkoatletycznym Resovii w Rzeszowie reprezentacja SP 3 zajęła 3. miejsce i sięgnęła po brązowe medale Mistrzostw Województwa Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym! Skład zespołu uzupełniał Jakub Drwięga.

Warto zaznaczyć, że skład reprezentacji SP 3 stanowią zawodnicy Akademii Piłkarskiej Sanok.

Na tych samych zawodach dziewczęta z SP 1 prowadzone przez Katarzynę Chowaniec zajęły 6. miejsce.