Patryk Sawulski z Sanoka ósmym juniorem świata! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W Taszkiencie, stolicy Uzbekistanu, odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów. Reprezentant sanockiego klubu Gryf zajął 8. miejsce, osiągając znakomite wyniki zarówno w rwaniu jak i w podrzucie.

N pomoście w Taszkiencie rywalizowali najlepsi juniorzy do lat 20 w kategorii 96 kg.

Wśród nich sanoczanin, wychowanek Miejskiego Stowarzyszenia Sportowego Gryf Sanok Patryk Sawulski.

Patryk rozpoczął rwanie od 145 kg. Podejście to zostało zaliczone. W następnej próbie na sztandze było już 152 kg. Za pierwszym razem sztanga pozostała z przodu, za drugim poleciała do tyłu i Patryk zaliczył w rwaniu jedno podejście. W podrzucie zaczął bezpiecznie, od 175 kg. Pierwsze podejście zostało niezliczone przez sędziów, tzw docisk. W drugim zawodnik poprawił błąd techniczny i zaliczył podejście,. W trzecim walka o miejsce z Amerykaninem. 185 kg znowu w górze, ale wyraźny docisk i podejście spalone. Emocje wielkiej imprezy sportowej udzieliły się także nam, oglądającym zawody w Taszkiencie. To pierwszy start na tak dużej imprezie Patryka. Za tydzień MP seniorów w Gdańsku. Trzymajmy kciuki. Gratulacje Patryk! – relacjonuje przebieg zawodów Piotr Wojnarowski, prezes MSS Gryf Sanok.