REKLAMA
REKLAMA

Policyjny pingwin odwiedza dzieci w szkołach. O zasadach bezpieczeństwa (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci w ramach działań profilaktycznych pod nazwą „Bezpieczeństwo – pierwsza klasa”, edukują najmłodszych. Funkcjonariusze odwiedzają pierwszoklasistów. Podczas pogadanek mundurowi przypominają dzieciom zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu, podczas zabawy, a także poruszania się po drodze i w cyberprzestrzeni.

Sanoccy policjanci w codziennej służbie dbają, aby dzieci były bezpieczne. Funkcjonariusze wiedzą, jak ważna jest edukacja i tworzenie prawidłowych nawyków już od najmłodszych lat. Uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych zaczynają kolejny etap kształcenia, często w nowym otoczeniu. Dlatego też mundurowi w ramach działań edukacyjnych pod nazwą „Bezpieczeństwo – pierwsza klasa”, odwiedzają pierwszoklasistów z terenu powiatu sanockiego. Z uczniami rozmawiają na temat bezpieczeństwa w szkole, w domu, podczas zabawy, a także poruszania się po drodze i w cyberprzestrzeni.

Pierwsze spotkania w ramach projektu odbyty się w tym tygodniu, w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku, w Bukowsku, Besku i Nowotańcu. W przygotowanej na potrzeby projektu prezentacji, zasady bezpieczeństwa przekazuje dzieciom policyjny miś POPO. Na terenie powiatu sanockiego specjalnym gościem spotkań jest maskotka Pingwin. Towarzyszy ona dzieciom w trakcie zajęć, wzbudzając duże zainteresowanie oraz radość.

Działania w ramach projektu „Bezpieczeństwo – pierwsza klasa”, prowadzone będą przez sanockich policjantów na terenie naszego powiatu, przez cały rok szkolny.

źródło: KPP Sanok

17-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)