Sukcesy karateków z Niebieszczan. Złoto, srebro i brąz (ZDJĘCIA)

13 marca 2021 w Bukownie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego Karate Kyokushin. Klub UKS Karate Kyokushin Kumite Niebieszczany reprezentowali: Krzysztof Kot, Rafał Hajduk, Marcin Abram, Dawid Koczera, Seweryn Śliwianka, Krzysztof Rycyk i Damian Wojtuszewski.

Po tytuł mistrza Makroregionu Południowego w kategorii junior – 60 kg sięgnął Krzysztof Rycyk, który w pięknym stylu i z ogromną przewagą wygrał trzy walki. W finale Krzysiek pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Europy.

Z kolei Rafał Hajduk sięgnął po tytuł wicemistrza Makroregionu Południowego w finale uległ reprezentantowi Polski w kategorii Masters + 85 kg.

Dawid Koczera zakończył zmagania w kategorii senior – 65 kg na 3 miejscu, zgarniając brązowy medal. Dawid walkę o finał przegrał niestety z utytułowanym i o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem z kadry Polski. Ponadto kategoria wagowa Dawida została połączona i musiał on walczyć z cięższym od siebie zawodnikiem.

Pozostali zawodnicy nie dotarli do strefy medalowej, ale stoczyli bardzo dobre pojedynki. Seweryn Śliwianka, który po raz pierwszy walczył w kategorii seniorskiej, na dwa dni przed wyjazdem zmagał się z przeziębieniem, co nie tylko wpłynęło na cykl przygotowania do turnieju, ale na jego kondycję fizyczną, Jednak w naszej ocenie zaprezentował się bardzo dobrze również ulegając bardziej doświadczonemu reprezentantowi Polski. Krzysztof Kot stoczył bardzo wyrównaną walkę, po której sędziowie zarządzili dogrywkę, po której werdykt znów brzmiał: „dwa do dwóch”, jednak sędzia maty wskazał na wygraną przeciwnika z Wieliczki. Damian Wojtuszewski i Marcin Abram trafili na cięższych od siebie zawodników i niestety przegrali swoje walki.

– Makroregion to turniej bardzo ważny w kalendarzu każdego klubu karate, z racji wysokiego poziomu jaki prezentują tam zawodnicy. W tym turnieju wzięło udział blisko 250 zawodników. Jak okazało się w sobotę walki naszych zawodników dostarczają nie tylko nam wielu emocji. Dało się zauważyć, że przyciągają one uwagę innych obecnych na hali trenerów ,jak i pozostałych zawodników. Bardzo nas cieszy pierwszy złoty medal w naszej krótkiej historii startów w Makroregionie Południowym oraz to, że występ daje nadzieję, na kolejne starty, do których nadal się przygotowujemy – podsumowuje Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin KUMITE Sanok-Niebieszczany.