REKLAMA
REKLAMA

Trzy mandaty po 1000 zł! Bez taryfy ulgowej dla crossowców (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Trzy mandaty karne po 1000 zł każdy, nałożyła Straż Leśna na osoby poruszające się motocyklami typu „cross” w minioną niedzielę 26 września na Pogórzu Strzyżowskim. To kolejne w tym roku kary dla naruszających przepisy kodeksu wykroczeń i ustawy o lasach.

Niedzielne patrole strażników to początek zorganizowanej akcji „JESIEŃ 21”.

Wspólny patrol ze strażnikami z Nadleśnictwa Strzyżów miał na celu egzekwowanie od osób przebywających na terenach leśnych zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa – informuje Łukasz Krzakiewicz, komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kołaczyce. – Nałożono trzy mandaty karne na osoby poruszające się pojazdami typu „cross”. Z uwagi na kumulację wykroczeń; nieuprawniony wjazd do lasu ( art.161 kw.,) i niszczenie ściółki leśnej (art. 163 kw.) każdy ze sprawców uiścił po 1000 zł grzywny.

Straż Leśna pouczyła też tego dnia 3 osoby na terenie Nadleśnictwa Strzyżów i 2 osoby na terenie Nadleśnictwa Kołaczyce.

W tym roku doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń z udziałem kierowców quadów i crossów, m.in. 6 kwietnia w trakcie nielegalnego rajd w rezerwacie „Mójka” (Nadleśnictwo Strzyżów), kiedy to jeden z quadowców usiłował staranować strażnika leśnego zatrzymującego go do kontroli. Sprawca został zatrzymany i ukarany.

Akcja „JESIEŃ 21” będzie kontynuowana w kolejne weekendy.

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

zdjęcia (2): Straż Leśna Nadleśnictwa Kołaczyce

źródło: materiały nadesłane

27-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)