REKLAMA
REKLAMA

WRACAMY DO SPRAWY: Miejsca dla niepełnosprawnych „składzikami” śniegu? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Różne komentarze pojawiły się po krótką, ale ważną naszym zdaniem interwencją dotyczącą „zasypanego” śniegiem miejsca parkingowego na jednym z osiedlowych parkingów w dzielnicy Posada. Na miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych zepchnięto zalegający śnieg!

Podzielamy zdanie, które wyraził Internauta: „Dla osób, które mają ograniczone możliwości poruszania się, a już tym bardziej machania łopatą, to nie jest kwestia wygody, tylko często możliwość jakiejkolwiek egzystencji poza domem”.

Od zgłaszającego interwencje, otrzymaliśmy kolejne zdjęcia miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych zlokalizowanych w innych częściach miasta.

*Zdjęcia zostały wykonane w dniu 21.02.2021.

Jak widać na zdjęciach problem jest widoczny na wielu osiedlowych parkingach. Dużo lepiej wygląda to na parkingach o większej powierzchni, zlokalizowanych choćby przy marketach lub obiektach sportowych. Zgadzamy się z tym, że nie wszystkie ulice i parkingi, można odśnieżyć od razu. Pamiętajmy jednak, że ostatnie intensywne opady śniegu miały miejsce w czwartek (18 lutego), a zdjęcia zostały wykonane trzy dni później (21 lutego).

– Niektóre miejsca są odpowiednio przygotowane. Niektóre chyba w ogóle nie były odśnieżane – pisze Internauta.

Spółdzielnia odpowiada

Wyjaśnienia co do tej konkretnej sytuacji z ulicy Stróżowskiej, otrzymaliśmy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Autosan”.

– W ciągu ostatnich dwóch tygodni, intensywne opady śniegu powodowały nie tylko na terenach naszej Spółdzielni wiele problemów z komunikacją na ciągach pieszych, drogach osiedlowych i na parkingach. W rejonie budynku Stróżowska 38, w bezpośredniej odległości wyznaczone są trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych.  Ze względu na bardzo intensywne opady śniegu w godzinach nocnych z 17 na 18 lutego, w celu umożliwienia komunikacji na drodze wewnątrzosiedlowej, zalegający śnieg rozsunięto i jedno miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych zostało zawężone o ok. 20 – 25% ale nadal można było z niego korzystać, świadczy o tym fakt, że w okresie od 18 do 21 (od czwartku do poniedziałku) mieszkańcy parkowali tam samochody. Z uwagi na ciągłe opady śniegu oraz zaparkowane w tym rejonie samochody nie było możliwości mechanicznego usunięcia powstałych utrudnień. W dniu 22 lutego w godzinach porannych miejsce to zostało całkowitego odśnieżone – przekazuje Adam Skrechota, członek Zarządu SM Autosan.

SPGK: Wszystkie ulice traktowane priorytetowo

Komentarz, który otrzymaliśmy z Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej:

„W bieżącym roku decyzją Urzędu Miasta, SPGK nie prowadzi podziału kolejności odśnieżania ulic. Wszystkie ulice objęte naszym zakresem są traktowane priorytetowo. Nasz sprzęt w okresie intensywnych opadów śnieg pracuje na bieżąco bez przerw. Ekipa przydzielona do zadań związanych z zimowym utrzymaniem ulic została podzielona na 2 brygady i pracuje zamiennie po 12 godzin w systemie dwuzmianowym” – czytamy w odpowiedzi.

„SPGK nie ma w swoim zakresie prac zimowego utrzymania chodników. Tym samym miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych również nie podlegają naszym działaniom, ani weryfikacji poprawności ich oczyszczania” – zaznaczono w odpowiedzi z SPGK.

Grafika poglądowa

Przy okazji odpowiedzi na interwencję dotyczącą miejsc parkingowych, otrzymaliśmy odpowiedź z Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej  na maila, z zapytaniem wystosowanym 10 lutego. Internauta zgaszał nam problem nieodśnieżonych ulic: Porcelanowej, Ceramicznej i Łany w Sanoku.

„W tym okresie opady śniegu przybrały na sile i nie wszystkie ulice zdołaliśmy odśnieżyć w godzinach porannych. Niemniej jednak ul. Łany i Ceramiczna były odśnieżane w tym okresie kilkukrotnie, co potwierdza nasz monitoring GPS. Z kolei ul. Porcelanowa jest w trakcie remontu, a co za tym idzie wystające studzienki kanalizacyjne i nieprzymocowane krawężniki utrudniają wykonywanie czynności pługopiaskarki” – wyjaśnia SPGK. 

foto: nadesłane

23-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)