REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Weekend w górach. „Widoki rekompensują upał” (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Ostatni weekend był wyjątkowo pogodny, ale też gorący. Wiele osób zdecydowało się wypoczywać nad wodą, lub zażywać kąpieli słonecznych. Nie brakowało amatorów górskich wędrówek. Tym bardziej, że widoki w Bieszczadach praktycznie o każdej porze roku zapierają dech w piersiach.

– Spotkani na szlaku turyści z okolic Stalowej Woli, którzy w Bieszczady przyjeżdżają od kilku lat, nie wyobrażają sobie pobytu w Bieszczadach, bez wędrówki po górach. – Wysiłek fizyczny, choćby spacer po górach, przy temperaturze sięgającej blisko 30 st. Celsjusza to jest pewnego rodzaju wyzwanie. Pamiętajmy, ze mamy lato i wręcz powinniśmy się cieszyć, ze jest pogodne. W Bieszczadach bywamy regularnie, ale zwykle tylko w okresie wakacyjnym. Podziwianie widoków podczas wędrówek rekompensuje nam wszelkie ewentualne trudności czy niedogodności – mówi Ania z Lipy (powiat stalowowolski).

Podczas spaceru szlakiem na Małą i Wielką Rawkę z Przełęczy Wyżniańskiej można podziwiać widoki na Połoninę Wetlińską, Caryńską oraz Tarnicę, czyli grupę najwyższych bieszczadzkich szczytów po polskiej stronie.

foto: Jakub Radożycki

27-06-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)