REKLAMA
REKLAMA

Bójka nastolatek. „Żałuję, że biłam kastetem” (VIDEO, ZDJĘCIA)

Bójka nastolatek. „Żałuję, że biłam kastetem” (VIDEO, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Bójka nastolatek w Brzozowie zaszokowała nie tylko lokalną społeczność. O szkolnej ustawce dowiedziała się też szersza publiczność za sprawą zainteresowania ze strony ogólnopolskich mediów. Tematem zajął się Polsat, Fakt oraz TVN. Bulwersującemu zdarzeniu przyjrzeli się dziennikarze UWAGI TVN. W reportażu mowa jest o nagich zdjęciach 15-letniej dziewczyny, które miały być zarzewiem konfliktu i które ostatecznie doprowadziły do fizycznej konfrontacji. – Żałuję, że użyłam kastetu. Zrobiłam to w nerwach – przyznała przed kamerą 17-letnia uczestniczka bijatyki.

Reporterzy UWAGI TVN dotarli do 17-latki, która brała udział w bójce w Brzozowie 5 października.

Były rozsyłane jej nagie zdjęcia, które wysłała swojemu chłopakowi. Ten chłopak rozesłał je po całej budowlance, ekonomiku i liceum. Poszło to na mnie, że to niby ja rozesłałam, a tak naprawdę to już kilka miesięcy temu każdy te zdjęcia miał i każdy się z tego śmiał, ale ona się oczywiście tym nie przejmowała i rozsyłała je nawet kolejnym chłopakom, kolejne takie zdjęcia i filmiki – powiedziała przed kamerą TVN 17-latka, odnosząc się do pytania o to, co słyszała na temat 15-latki, z którą się skonfrontowała.

Nastolatka zaznaczyła, że 15-latka obrażała jej rodzinę. Dziewczyna powiedziała, że nie może sobie na to pozwolić. Właśnie ten aspekt miał przesądzić o zorganizowaniu bójki.

Młoda kobieta relacjonowała przebieg bijatyki.

Zaczęłyśmy się popychać i ciągnąć za włosy. Ja wtedy wyciągnęłam w pewnym momencie kastet, już pod wpływem nerwów. Nie chciałam tego zrobić, ale byłam już pod takim impulsem, że to zrobiłam, ale żałuję tego i nie chciałam tego zrobić. To było po prostu wszystko w nerwach.

Następnie dziennikarka zapytała: W którym momencie ktoś ci podał ten kastet i z której strony?

Ja go miałam przed walką. Wtedy mi (tu pada imię) podał kastet przed walką, jak ja tutaj szłam. Powiedział mi, żebym to miała w swojej obronie, bo ona ma gaz pieprzowy i kolce, bo dostał informację od jej koleżanek – odpowiedziała 17-latka.

Reporterzy UWAGI chcieli dotrzeć i przedstawić również relację z drugiej strony konfliktu, ale matka 15-latki nie wyraziła zgody na uczestnictwo w nagraniu swojej córki. Sama również nie zdecydowała się na wypowiedź.

Materiał video porusza również kwestię gapiów, którzy nie rozdzielili walczących nastolatek. Według relacji, do których dotarła UWAGA, na bójkę patrzyło 150-200 osób! Spora część skupiła się na kibicowaniu, podsycaniu emocji i nagrywaniu zajścia.

Więcej w reportażu UWAGI TVN na stronie internetowej programu: https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/brzozow-bojka-dwoch-nastolatek-jedna-uzyla-kastetu,352326.html.

screen z reportażu UWAGI TVN

Przypomnijmy.

O tej bulwersującej sprawie pisaliśmy między innymi tutaj:

Kolejna ustawka pod szkołą! Atak kastetem! NOWE VIDEO, ZDJĘCIA

Bójka nastolatek. Zatrzymanej 17-latce grożą dwa lata więzienia! Co grozi gapiom? (NOWE INFORMACJE)

BRZOZÓW. Brutalna bójka dwóch nastolatek! Wyzwiska, kastet, tłum gapiów (VIDEO, ZDJĘCIA)

Do skandalu, o którym dowiedziała się cała Polska doszło 5 października br. w Brzozowie. O bójce dwóch nastolatek szybko dowiedziała się nie tylko lokalna społeczność, ale i szersza publiczność za sprawą ogólnopolskich mediów.

Zaraz po zdarzeniu w sieci pojawiło się kilka filmików prezentujących całe zajście. Widać na nich szarpaninę dwóch nastolatek. Młode kobiety okładają się bez opamiętania, a jedna z nich używa kastetu! Padają wyzwiska i mnóstwo niecenzuralnych słów. Wszystkiemu przygląda się tłum gapiów. Większość, zamiast zareagować, tylko nagrywa całe zajście, dopingując walczące nastolatki.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że pomiędzy dwiema nastolatkami, 15 i 17-latką, doszło do szarpaniny. 15-latka doznała lekkich obrażeń ciała. W związku z zajściem, zatrzymane zostały dwie osoby, 17-latka i 17-latek, oboje mieszkańcy powiatu brzozowskiego – przekazywała nam asp. Joanna Baranowska, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

Jak udało nam się dowiedzieć, obie usłyszały zarzuty.

17-latka usłyszała zarzut uszkodzenia ciała. Czyn miał charakter chuligański. Za jego popełnienie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Z kolei 17-latek usłyszał zarzut udzielenia pomocy w tym przestępstwie, za co grozi taki sam wymiar kary – mówiła nam w piątek asp. Joanna Baranowska.

Trwają również czynności zmierzające do identyfikacji osób, które nie udzieliły pomocy pokrzywdzonej.

Do naszej redakcji trafił również inny filmik, który może mieć związek z opisywanym zdarzeniem z 5 października.

Trudno powiedzieć, kiedy się to wydarzyło. Widać natomiast, że to jest centralnie na wejściu do szkoły ekonomicznej w Brzozowie, naprzeciwko liceum w Brzozowie – pisze nasz Czytelnik, od którego otrzymaliśmy film.

Dodajmy, że w tle widać Brzozowski Dom Kultury. Można zakładać, że wszystko działo się rano lub w środku dnia.

Chodziłem do szkoły w Brzozowie 4 lata, znam te tereny. I nigdy nie było czegoś takiego, żeby ktoś na kogoś wyskakiwał z kastetem do bójki – pisze Internauta.

Pomiędzy dwoma młodymi mężczyznami dochodzi do kłótni. W pewnym momencie jeden z nich atakuje drugiego. Dochodzi do bójki, obaj wymieniają ciosy. We wcześniejszych fragmentach nagrania, na dłoni jednego z chłopaków wyraźnie widać kastet.

Znów całemu zajściu przygląda się grupa gapiów. Jedna z dziewczyn próbuje nie dopuścić do bijatyki, ale ostatecznie się to nie udaje.

W materiałach video, które trafiły do naszej redakcji zamazaliśmy obraz oraz usunęliśmy dźwięk. Na film z nagłówka nałożono ograniczenie wiekowe i jest on dostępny tylko w YouTube.


video: materiały nadesłane

źródło: Red., UWAGA TVN, materiały nadesłane

foto: screeny z filmu – materiały nadesłane


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

12-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

rabarbarowy zawrót głowy2022-10-12 14:47:08
0 0
Chyba tylko jej się wydawało, że to jej chłopak skoro rozpowszechnił zdjęcia xD chociaż z drugiej strony po takiej patoli to wszystkiego się można spodziewać...
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)