REKLAMA
REKLAMA

Morawiecki na Podkarpaciu: Putin grozi światu eskalacją wojny (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Na poligonie w Nowej Dębie na Podkarpaciu trwają największe w tym roku ćwiczenia Żelaznej Dywizji. W manewrach uczestniczą żołnierze z Polski, Stanów Zjednoczonych oraz z Wielkiej Brytanii. Wojskowych odwiedził dziś premier Mateusz Morawiecki, który odniósł się do porannego orędzia prezydenta Rosji Władimira Putina, pierwszego od czasu rozpoczęcia wojny w Ukrainie. – Putin grozi światu eskalacją wojny. Odpowiedź na to może być tylko jedna – pokazanie naszej siły i determinacji w dążeniu do obrony Polski i Europy. Służą temu polsko-amerykańsko-brytyjskie manewry Niedźwiedź22 – powiedział szef rządu.

Niedźwiedź22 to największe w tym roku ćwiczenia Żelaznej Dywizji, czyli 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka.

W manewrach zorganizowanych na Podkarpaciu, konkretnie na poligonie w Nowej Dębie, biorą udział wojska sojusznicze ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Dziś, w dniu, w którym prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił w kraju częściową mobilizację, wojskowych skoszarowanych w Nowej Dębie odwiedził premier Mateusz Morawiecki.

NATO jest dziś silniejsze niż przed 24 lutego. Jeżeli rosyjski imperializm rozumie tylko siłę – to siłę tę pokażemy! Będziemy zwiększać nasze możliwości obronne. Polskie, amerykańskie i brytyjskie wsparcie dla Ukrainy jest bezcenne – i pomoc tę będziemy kontynuować – powiedział Morawiecki.

Jednocześnie ciągle inwestujemy w polską armię i przemysł zbrojeniowy. Rok 2023 to ponad 138 miliardów złotych przeznaczonych na Wojsko Polskie. Otrzyma ono amerykańskie czołgi Abrams, baterie rakiet Patriot, myśliwce F-35, koreańskie FA-50 i armatohaubice oraz mnóstwo broni przeciwrakietowej.  Chcemy też przyjąć do służby co najmniej 20 000 żołnierzy WOT – dodał premier.

Rosja nie może zwyciężyć na Ukrainie! Działania Putina powodują jedynie, że NATO staje się coraz silniejsze, a Polska armia modernizuje się w rekordowym tempie! Stawiamy tamę rosyjskiemu imperializmowi – tu i teraz! – zakończył Mateusz Morawiecki.

źródło, foto: Mateusz Morawiecki – oficjalny profil premiera (Fb), Twitter (Sztab Generalny WP, 18 Dywizja Zmechanizowana, Ministerstwo Obrony Narodowej)

21-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Apeluję2022-09-21 20:53:29
1 0
Zorganizujmy się i odsuńmy tych szaleńców od władzy. Mówię oczywiście o PiS. To oni doprowadzili nasz naród do ruiny. Nikt od wojny tak bardzo nie zdewastował tego kraju jak oni. To przez nich ludzie popadli w nędzę. To przez nich ceny energii a za nimi towarów poszybowały. To nie Putin zamkął kopalnie tylko PIS! PiS zajmuje się głównie dudrukiem pieniądza i przekupywaniem za niego ciemnotę PiS-owska. ps. PO-wcy to takie samo socjalistyczne szambo tylko nie pro-amerykańsko-żydowskie jak PIS tylko pro-niemieckie - ot cała różnica.
Odpowiedz
Dodam jeszcze2022-09-21 21:01:30
1 0
Ludzie nie rozumieją absolutnych podstaw ekonomii i na tym jedzie PiS, PO i wszelakie przystawki do tych partii - na ciemnocie. Cieszą się barany że dostaną 13, 14, 15 emeryturę ale nie rozumieją że OKRADAJĄ WŁASNE DZIECI I WNUKI !!! co za zbydlęcenie, jak można okradać własne dzieci !!! . Wszelakie 500 plusy i inne socjale - skąd się niby biorą na nie pieniądze ? No oczywiście że z podatków - a gdzie są podatki ? ano w cenach wszelakich produktów i usług. Tego już ciemna masa nie rozumie i myśli że to "przedsiębiorcy tacy źli" bo takie ceny dają. Taki emeryt jeden z drugim płacze że bułka droga ale nie kuma baran że PiS podniósł ceny za prąd dla przedsiębiorców o KILKASET procent. Tak k#$%a o KILKASET !!! Więc co ma zrobić taka piekarnia. No musi podnieść ceny i to gigantycznie. Ale tego już ciemnota nie kuma i nie wie że to zrobiła im ich ulubiona partia.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)