REKLAMA
REKLAMA

Otwarte serca sanoczan. Błyskawiczna pomoc (VIDEO)

Otwarte serca sanoczan. Błyskawiczna pomoc (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Inwazja Rosji na Ukrainę trwa. Agresor atakuje nie tylko obiekty wojskowe, ale bardzo często swoje działania kieruje na obiekty cywilne, budynki mieszkalne czy szpitale. Wiele osób postanowiło uciec z obszarów ogarniętych wojną. Schronienie znalazły w domach ludzi o dobrym sercu, punktach recepcyjnych, a także udostępnionych przez właścicieli hotelach. Jednym z takich miejsc jest Dom Turysty w Sanoku, który zmagał się z brakiem artykułów pierwszej potrzeby. Dzięki pomocy władz starostwa powiatowego, władz miasta, instytucji Caritas oraz osób prywatnych udało się, choć na chwilę zażegnać kryzys.

W Domu Turysty obecnie przebywa około 130 osób, które uciekły przed wojną, wśród nich są matki z dziećmi. Jedni wyjeżdżają, inni przyjeżdżają. Sanoccy hotelarze pomagają uchodźcom, jak tylko mogą. Duża liczba uchodźców sprawiła, że właścicielom bardzo ciężko jest zapewnić im wszystkie produkty niezbędne do normalnego funkcjonowania.

Informowaliśmy o tym tutaj: SANOK: Hotelarze przyjmują uchodźców. Wsparcia centralnego nie widać

Po artykule, który ukazał się na naszej stronie odzew ze strony władz samorządowych, a także ludzi dobrego serca był ogromny. Zaledwie po kilku godzinach do ”Domu Turysty” przyjechały pierwsze paczki z pieluchami, pampersami, artykułami dla dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia materiału VIDEO.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GRABOWNICA. Chwila nieuwagi i dwa samochody rozbite (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

17-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)