REKLAMA
REKLAMA

Samodzielne składanie komputera – praktyczny poradnik

Chociaż w Sanoku jest kilka stacjonarnych sklepów z komputerami stacjonarnymi i laptopami, a poza tym przez Internet można zamówić dziesiątki różnych urządzeń gotowych do działania od momentu rozpakowania, niektórzy użytkownicy mają inny plan: złożyć jednostkę samodzielnie, od podstaw. Jak to zrobić i dlaczego warto zainwestować w komputer więcej pieniędzy? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

1. Zastanów się, czego potrzebujesz

Zanim zdecydujesz o zakupie komputera, dokładnie rozważ, czego potrzebujesz. Jeśli ma być to Twoje narzędzie pracy biurowej lub standardowej, domowej rozrywki, zapewne najzupełniej wystarczy Ci sprawny, wydajny laptop albo gotowy, złożony komputer stacjonarny. Duży wybór urządzeń o nowoczesnych parametrach znajdziesz w sklepie internetowym sferis.pl. Zamawiasz, odbierasz, odpakowujesz, podłączasz, uruchamiasz. Sprzęt działa bez żadnego wysiłku z Twojej strony.

Nieco inną perspektywę mają gracze. Nowe tytuły są bardzo zaawansowane pod względem technicznym. Płynny obraz w jakości 4K czy niezwykle rozbudowana funkcjonalność wymuszają na graczach posiadanie komputerów, w których kryją się solidne podzespoły. Zazwyczaj takie, jakich nie uświadczysz w standardowych laptopach czy PC za 2000-3000 zł.

Rozwiązanie? Poszukaj komputera skonfigurowanego dla graczy lub zaplanuj zbudowanie własnej jednostki, od zera, na podstawie samodzielnych wyborów i zakupów. Wtedy urządzenie będzie ściśle dopasowane do Twoich potrzeb i oczekiwań.

2. Wyselekcjonuj części

Następnym krokiem jest zaprojektowanie komputera według określonej koncepcji. Zacznij od wyboru procesora AMD lub Intel. W zależności od tej decyzji dobierz płytę główną. Następnie zaopatrz się w m.in.:

  • kartę graficzną (liderzy rynku to NVIDIA i AMD),
  • pamięć RAM (8 czy 16 GB to współczesny standard),
  • dysk twardy (HDD lub SSD – te drugie znajdziesz pod adresem https://www.sferis.pl/dyski-ssd-2900),
  • obudowę – wg preferowanych wymiarów i stylistyki.

Tych wszystkich zakupów nie musisz dokonywać stacjonarnie w Sanoku – możesz przecież zamówić wszystkie części w sklepie online, z dostawą do domu.

3. Skorzystaj z dostępnej wiedzy

W Internecie nie brakuje wartościowych poradników (także w formie video), które ułatwiają dobór części, a następnie montaż urządzenia krok po kroku. Na tematycznych forach i w mediach społecznościowych użytkownicy wymieniają się praktycznie każdą przydatną informacją. Brak doświadczenia nie jest więc przeszkodą, aby stworzyć własny PC do gier i zaawansowanych zadań praktycznie od podstaw. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

18-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: