REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Rozdają dziewczynkom zestawy menstruacyjne. MATKA: „Przemycając ideologię LGBT”

SANOK / PODKARPACIE Od matki uczennicy jednej z sanockich szkół podstawowych otrzymaliśmy zdjęcia ulotek, które dostała 13-latka w szkole. Rozdane zestawy menstruacyjne, mają pomóc dziewczynkom wkraczać w okres dojrzewania. Matka jednej z uczennic zapoznała się dokładnie z ulotką i podzieliła się swoją opinią. 


„Jestem zbulwersowana jako matka niespełna 13 letniej córki. W szkole podstawowej wprowadzili do szkoły rzekome zestawy menstruacyjne i rozdają dziewczynkom w klasach. Nie wiem kto ich wpuścił do szkoły, robiony był wykład z dojrzewania. Córka mi dała ten podarunek, który rozdawali dziewczynkom i ja otworzyłam.

Na pierwszy rzut oka na początku informacje dotyczące menstruacji. A na końcu książeczki-ulotki oczywiście wszelkie informacje, jak poradzić sobie, jeśli dziecko nie czuje się tym kim jest i że to normalne, że można nie czuć się ani kobietą, ani mężczyzną. Byłam w szoku co tam jest napisane, że większość uważa, że jest tylko 2 płcie żeńska i męska, ale to nie prawda itp.).

Zastanawiam się, kto i dlaczego, przekazuje ukryte pod podpaskami dziewczynkom w 6 klasie, informacje i instrukcje dotyczące ideologii LGBT i innej tożsamości niż męska i żeńska. Jak się zachować i co zrobić, gdy nie czuje się dziecko tym kim jest. Pod płaszczem pomocy sanitarnej podkładają sfałszowane wskazówki uświadamiające dzieci, że mogą być kim chcą. Ja nie wyraziłam na to zgody.

Dobrze, że to przeczytałam. Kto wpadł na ten pomysł nie wiem. Za chwilę tabletki wczesnoporonne będą im podrzucać. Nie wyrażam zgody, by ktoś mojej córce przekazywał te głupoty i jakim prawem wprowadzają takie treści bez wiedzy i zgody rodziców? Czy oni myślą, że rodzice nie są w stanie tego ogarnąć?”

To jest stanowisko jednej z matek. Skontaktowaliśmy się z placówką, w której rozdawane były wspomniane zestawy. Otrzymaliśmy stanowisko dyrektora w tej sprawie. Na wstępie należy zaznaczyć, że program ten był realizowany w wielu szkołach podstawowych naszego powiatu.

„W ramach Szkolnego Programu Promocji Zdrowia, w naszej szkole od 20 lat realizujemy profilaktyczny program dla dziewcząt klas 6 „Między nami kobietkami”.

Program ten stworzono przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej, psychologów i ginekologów. Znajduje się on w wykazie środków dydaktycznych zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do użytku szkolnego. Program realizujemy przy współpracy z wykwalifikowaną prelegentką Działu Profilaktyki i Edukacji (jednej z firm – przyp. red.).

Celem programu jest edukacja dziewcząt w zakresie lepszego zrozumienia przemian fizycznych i emocjonalnych, zachodzących w okresie dojrzewania, przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju oraz zaakceptowania siebie i złagodzenia stresów związanych z dorastaniem.

Edukator zewnętrzny przedstawia w ramach programu prezentację multimedialną, dotyczącą w/w zagadnień. W sposób przystępny przekazuje dziewczętom informacje nt. okresu dojrzewania, zachodzących w organizmach dziewcząt przemian, zasad higieny osobistej w trakcie miesiączki, przedstawia sposób obliczenia następnych miesiączek, prezentuje różne typy podpasek, w zależności od obfitości krwawienia, rekomenduje aktywność fizyczną, gdyż miesiączka to nie choroba, a stan fizjologiczny.

Na szkoleniu, które w ramach programu odbyło się w dniu 17 listopada 2022r wszystkie dziewczęta uczestniczące w szkoleniu otrzymały od realizatorki programu zestaw dydaktyczny (opracowany przez Centrum Informacji (jednej z firm – przyp. red.))

Jako szkoła, nie jesteśmy recenzentami zestawów edukacyjnych. A w naszych działaniach nie chodzi o pomoc sanitarną, tylko o edukację dziewcząt w obszarze zbliżającego się okresu dojrzewania, pojawiającej się miesiączki i zasad higieny osobistej w tym okresie.

Podczas prowadzonych zajęć edukacyjnych zawsze obecni są nauczyciele. Zapewniam, że nie ma tam działań niestosownych i przekazu informacji dotyczących jakichkolwiek ideologii.

Nadmieniam, że w/w program realizowany był w wielu szkołach podstawowych”.

O stanowisko w tej sprawie poprosiliśmy również Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Po otrzymaniu odpowiedzi opublikujemy je na naszej stronie.

Grafika poglądowa.

07-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Stokrotka 2022-12-07 14:57:58
4 4
Droga mamo 13latki, prawie 20 lat temu też miałam takie zajęcia w szkole podstawowej z położną właśnie z programu Między nami kobietkami. Dziś doceniam jak bardzo były dla mnie przydatne w tamtym czasie, gdy przyszedł dzień pierwszej miesiączki i wiedziałam co się ze mną dzieje i jak się zachować właśnie dzięki tej pogadance. Niestety nie mogłam liczyć na moją matkę dla której nawet temat miesiączki był tematem tabu. Nigdy mnie nie wprowadziła w temat dojrzewania. Zamiast wsparcia dostałam od niej zawstydzanie z tego powodu. Sama nie miała wiedzy na temat problemów nastolatek. Podejrzewam że dziś też mogą pojawić się takie osoby. Dlatego takie rozmowy w szkołach są bezcenne. Co do tematu LGBT takiego programu nie było jak byłam w podstawówce ale pojawił się teraz. W szkole średniej już pojawily się osoby o zachowaniach odmiennych dla swojej płci biologicznej. Jest potrzeba omówić także ten temat z dziećmi bo on prędzej czy później się pojawi. Poglądy na ten temat są indywidualną sprawą każdego człowieka. Jednak nie może dochodzić do sytuacji że dziecko zachowujące się w inny sposób niż wszystkie będzie wyśmiewane lub szykanowane! Osoby które nie czuły się dobrze w swoim ciele były na świecie od zawsze. Co prawda jest ich mały odsetek ale wśród nich mogłaś się znaleźć też ty. Jeśli ktoś ma takie predyspozycje to będzie gejem lub lesbijką dlatego że taki się urodził a nie dlatego że przeczyta ulotkę. NIE BLOKUJMY TEJ PEKNEJ INICJATYWY W SZKOLACH ROZMOW NA WSZYSTKIE TRUDNE TEMATY NA KTÓRE SAMI NIE BEDZIEMY ZNALI ODPOWIEDZI. NIE OGRANICZAJMY SWOICH DZIECI TYLKO DO GRANIC WLASNEGO HORYZONTU.
Odpowiedz
Stokrotko2022-12-07 15:13:22
1 2
Zapoznaj się pierwsze z wykładami które podlinkowałem bo kompletnie nie rozumiesz o co chodzi w ideologii gender. To nie ma nic wspólnego z tym kto na jaką płeć się poczuwa i jakie tam ma upodobania. Ta ulotka rozdawana w szkołach była tylko po to żeby przemycić pod pozorem przydatności tą ostatnią stronę na której są treści genderowe. O menstruacji informacji jest wszędzie pod dostatkiem, poza tym od czego jest przedmiot o nazwie biologia ? Problem jest o wiele wiele głębszy a plan genderowców ( w większości kompletnie nieświadomych do czego rękę przykładają) jest zbrodniczy.
TW stokrotka2022-12-07 19:34:11
1 1
tak ciężko zrozumieć, że marksiści wykorzystują kobiety, homoseksualistów itd. dla osiągnięcia swoich celów politycznych? kiedyś wykorzystywali do tego robotników
Rewolucja komunistyczna xd2022-12-11 13:53:06
0 0
Jak to jest ze komunistyczne kraje niszczą ludzi za to że wykraczają za wasze ograniczone myślenie? Ktoś jest homoseksualistą? Do więzienia, jeżeli nie gorzej (Rosja) Tu chodzi jedynie o to by ludzie byli kim chcą/kim się czują. Żyli po swojemu. Ale nie bo inna orientacja to komuna, ideologia, szatan i cholera wie co jeszcze wymyślicie. Więc trzeba się ludziom wpierdalać do życia/łóżek. A i zboczeniem to jest to wasze dopieprzanie się, macie przyjemność z tego? - hetero facet
dramat2022-12-07 15:16:45
3 4
Współczuje tej dziewczynce, że ma tak zacofaną matkę.
Odpowiedz
Bardzo mądra Mama2022-12-07 16:08:12
4 3
Oby Sanoczanki były tak rozsądne jak ona !
Sanok2022-12-07 16:07:29
3 2
w jakich szkołach na terenie Sanoka to rozdawali te ulotki ?
Odpowiedz
a a2022-12-08 00:37:25
2 2
Czytam te komentarze i nie dziwię się, że Podkarpacie jest najbiedniejszym regionem Polski. Też kiedyś myślałem, że geje to zagrożenie dla cywilizacji, bo księża mi tak wmówili. Ale zobaczyłem trochę świata, poznałem trochę ludzi i zmieniłem opinię. Życzę wam wszystkim więcej otwartości i empatii.
Odpowiedz
Czytanie ze zrozumieniem2022-12-08 02:10:01
0 0
Pooglądaj film który jest w 1 poście. Tam właśnie jest wykład na temat tego że tu wcale nie chodzi o homo ani inne zboczenia. Tu chodzi o rewolucje komunistyczną a homo i inne LPG to tylko jest narzędzie do przeprowadzenia rewolucji. Marksiści wykorzystują tych nieszczęśników jako mięso armatnie. Genderowcy chcą się dobrać do waszych dzieci. Kiedy to zrozumiecie ?
Czy to nie PiS rządzi w Sanoku :) ?2022-12-08 00:42:47
0 0
Czy to nie PiS rządzi w Sanoku :) ?
Odpowiedz
Xyz2022-12-08 11:24:02
0 1
Edukacja seksualna powinna w szkole być. Ale z tym lgbt to jest przesada ta tęczowa zaraza próbuje na siłę społeczeństwu wcisnąć swoją odmienność. Ludzie którzy źle czują się w swoim ciele lub mają odchyły powinny otrzymać pomoc psychologa. I nie kieruje się tu wiara lub inną religia tylko tym że lgbt nie ma nic wspólnego z naturalnym biegiem życia. Gatunek ludzki to nie konik morski obojniaki lub blazenek który zmienia płeć.
Odpowiedz
Zyx2022-12-13 20:45:20
0 0
Wiara w jakiegokolwiek Boga dla mnie nie ma nic wspólnego z naturalnym biegiem życia i jakoś nie robię o to ludziom problemu?
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)