SANOK: Rozdają dziewczynkom zestawy menstruacyjne. MATKA: „Przemycając ideologię LGBT”

SANOK / PODKARPACIE Od matki uczennicy jednej z sanockich szkół podstawowych otrzymaliśmy zdjęcia ulotek, które dostała 13-latka w szkole. Rozdane zestawy menstruacyjne, mają pomóc dziewczynkom wkraczać w okres dojrzewania. Matka jednej z uczennic zapoznała się dokładnie z ulotką i podzieliła się swoją opinią.
„Jestem zbulwersowana jako matka niespełna 13 letniej córki. W szkole podstawowej wprowadzili do szkoły rzekome zestawy menstruacyjne i rozdają dziewczynkom w klasach. Nie wiem kto ich wpuścił do szkoły, robiony był wykład z dojrzewania. Córka mi dała ten podarunek, który rozdawali dziewczynkom i ja otworzyłam.
Na pierwszy rzut oka na początku informacje dotyczące menstruacji. A na końcu książeczki-ulotki oczywiście wszelkie informacje, jak poradzić sobie, jeśli dziecko nie czuje się tym kim jest i że to normalne, że można nie czuć się ani kobietą, ani mężczyzną. Byłam w szoku co tam jest napisane, że większość uważa, że jest tylko 2 płcie żeńska i męska, ale to nie prawda itp.).
Zastanawiam się, kto i dlaczego, przekazuje ukryte pod podpaskami dziewczynkom w 6 klasie, informacje i instrukcje dotyczące ideologii LGBT i innej tożsamości niż męska i żeńska. Jak się zachować i co zrobić, gdy nie czuje się dziecko tym kim jest. Pod płaszczem pomocy sanitarnej podkładają sfałszowane wskazówki uświadamiające dzieci, że mogą być kim chcą. Ja nie wyraziłam na to zgody.
Dobrze, że to przeczytałam. Kto wpadł na ten pomysł nie wiem. Za chwilę tabletki wczesnoporonne będą im podrzucać. Nie wyrażam zgody, by ktoś mojej córce przekazywał te głupoty i jakim prawem wprowadzają takie treści bez wiedzy i zgody rodziców? Czy oni myślą, że rodzice nie są w stanie tego ogarnąć?”
To jest stanowisko jednej z matek. Skontaktowaliśmy się z placówką, w której rozdawane były wspomniane zestawy. Otrzymaliśmy stanowisko dyrektora w tej sprawie. Na wstępie należy zaznaczyć, że program ten był realizowany w wielu szkołach podstawowych naszego powiatu.
„W ramach Szkolnego Programu Promocji Zdrowia, w naszej szkole od 20 lat realizujemy profilaktyczny program dla dziewcząt klas 6 „Między nami kobietkami”.
Program ten stworzono przy współpracy recenzentów Ministerstwa Edukacji Narodowej, psychologów i ginekologów. Znajduje się on w wykazie środków dydaktycznych zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do użytku szkolnego. Program realizujemy przy współpracy z wykwalifikowaną prelegentką Działu Profilaktyki i Edukacji (jednej z firm – przyp. red.).
Celem programu jest edukacja dziewcząt w zakresie lepszego zrozumienia przemian fizycznych i emocjonalnych, zachodzących w okresie dojrzewania, przyswojenie prawidłowej terminologii dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju oraz zaakceptowania siebie i złagodzenia stresów związanych z dorastaniem.
Edukator zewnętrzny przedstawia w ramach programu prezentację multimedialną, dotyczącą w/w zagadnień. W sposób przystępny przekazuje dziewczętom informacje nt. okresu dojrzewania, zachodzących w organizmach dziewcząt przemian, zasad higieny osobistej w trakcie miesiączki, przedstawia sposób obliczenia następnych miesiączek, prezentuje różne typy podpasek, w zależności od obfitości krwawienia, rekomenduje aktywność fizyczną, gdyż miesiączka to nie choroba, a stan fizjologiczny.
Na szkoleniu, które w ramach programu odbyło się w dniu 17 listopada 2022r wszystkie dziewczęta uczestniczące w szkoleniu otrzymały od realizatorki programu zestaw dydaktyczny (opracowany przez Centrum Informacji (jednej z firm – przyp. red.))
Jako szkoła, nie jesteśmy recenzentami zestawów edukacyjnych. A w naszych działaniach nie chodzi o pomoc sanitarną, tylko o edukację dziewcząt w obszarze zbliżającego się okresu dojrzewania, pojawiającej się miesiączki i zasad higieny osobistej w tym okresie.
Podczas prowadzonych zajęć edukacyjnych zawsze obecni są nauczyciele. Zapewniam, że nie ma tam działań niestosownych i przekazu informacji dotyczących jakichkolwiek ideologii.
Nadmieniam, że w/w program realizowany był w wielu szkołach podstawowych”.
O stanowisko w tej sprawie poprosiliśmy również Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Po otrzymaniu odpowiedzi opublikujemy je na naszej stronie.

Grafika poglądowa.
Udostępnij ten artykuł znajomym:
UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook
Tagi: dojrzewanie, LGBT, Podkarpacie, szkoła
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz
Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)