REKLAMA
REKLAMA

Stawy w Hłomczy. Wymiana działek ureguluje sytuację

Władze Powiatu Sanockiego i Gminy Sanok zamierzają wymienić się działkami znajdującymi się w Hłomczy, stanowiącymi grunty pod stawami. W tej sprawie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele Powiatu i Gminy oraz Janina Bodziak, sołtys Hłomczy.

Obecnie każdy z akwenów położonych na terenie miejscowości Hłomcza składa się z dwóch lub więcej działek będących w posiadaniu różnych właścicieli, czyli Gminy Sanok i Skarbu Państwa.

Starosta reprezentujący Skarb Państwa zaproponował zamianę działek nr 420/3, 422/5, 430/5, 430/6, 714/13, 714/14 o łącznej powierzchni 9,4492 ha, stanowiących własność Skarbu Państwa na działki o nr: 714/19 i 402/4 o łącznej powierzchni 1,9277 ha, stanowiących własność Gminy Sanok.

Zamiana nieruchomości skutkowałaby uzyskaniem możliwości do dysponowania, podejmowania decyzji i prowadzenia inwestycji na całym akwenie przez jednego właściciela, tzn. akwen nr 2 byłby w posiadaniu Skarbu Państwa, zaś pozostałymi władałaby Gmina Sanok.

Procedura zamiany nieruchomości Skarbu Państwa wymaga jednak uzyskania uprzedniej zgody Wojewody, poprzez złożenie stosownego wniosku przez Starostę Sanockiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku / red.

07-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)