x...s

Members
 • Zawartość

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O x...s

 • Ranga
  Member
 1. Pytanie do panów posłów Poręby i Uruskiego, czy 7 metrowej szerokości nowa droga na Otryt to jakiś tajny odcinek Via Carpathia, czy PiS w ramach tzw. zrównoważonej gospodarki leśnej planuje rzeź lasów w Bieszczadach?
 2. "Teraz kandydat na burmistrza będzie mógł spokojnie i bez wyrzutów sumienia zająć się swoją kampanią wyborczą" – mówi gospodarz miasta Tadeusz Pióro. Czy, idąc tym tokiem rozumowania, nominat PiSu pozostając na stanowisku na czas kampanii nie rozedrga swojego sumienia? p.s. panie burmistrzu, terminu wyborów jeszcze nie ogłoszono, więc kampanii nie ma. p.s. a czymże zawiniła żona konkurenta, że ją również zwolniono. Oczywiście, że przypadek ;-)
 3. Czy eurodeputowany z Podkarpacia pan Tomasz Poręba brał udział w tajnych negocjacjach z przedstawicielami żydowskiego Mossadu o wycofaniu się Polski z kontrowersyjnych zapisów zapisanych w ustawie o IPN? Czy teraz Izrael będzie nam pisał ustawy? Israeli officials revealed that the members of the Polish negotiation team in the talks with Israel were Ryszard Legutko & Tomasz Poręba – both members of the European Parliament representing Poland's "Law & Justice Party". Both close confidants of Polish PM Morawiecki - Barak Ravid
 4. W centrum Królewskiego Wolnego Miasta Sanoka stoi sobie ławeczka, na której już od rana zbiera się "kwiat" smakoszy trunków wszelakich i ekspertów z łaciny brukowej. A echo między budynkami po deptaku niesie się od Arkad, aż do Magistratu, tylko dziwnym zrządzeniem losu nie dociera do siedziby, sławnej skądinąd SM. Co jakiś czas, atrakcja turystyczna grodu Grzegorza i prelegenci łaciny ławeczkowo brukowej nachalnie zaczepiają turystów o wsparcie finansowe. Mieszkańcy psioczą pod nosem, właściciele okolicznych sklepików załamują ręce, turyści przyspieszają kroku i z obrzydzeniem omijają szerokim łukiem lokatorów ławeczki. Panie burmistrzu, nie przeszkadza to panu i pańskim urzędnikom?
 5. Sejm głosami PiS uchwalił nowelizację ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, która wprowadza między innymi opłatę emisyjną od paliw 10 gr na litrze. Za ustawą o biokomponentach i biopaliwach ciekłych głosowało 231 posłów PiS w tym nasz sanocki poseł pan Piotr Uruski, Panie pośle, czy wprowadzenie opłaty doprowadzi do dalszego wzrostu cen paliw w Polsce, czy jak mówił pański kolega poseł Marek Suski "ceny paliw wzrosną, ale tylko na stacjach benzynowych"? Rozumiem, że pan poseł głosował ZA z pełną świadomością i przekonaniem, że droższe paliwo jest dla dobra Polaków?
 6. Myślę, że mieszkańcy Królewskiego Wolnego Miasta Sanoka godnie przywitają pana Marszałka. Zastanawiam się czy przyjazd wielce szanownego gościa ma związek z odszczurzaniem i odgrzybianiem Polski, czy to zwykła zanęta przedwyborcza? Jako, że tradycją u pana Marszałka są pytania na kartce, mam kilka: 1. Dlaczego wycofano się z kary dla "antypolskiego" TVN-u? 2. Czy pan Marszałek również będzie miał obniżona pensję, tak jak samorządowcy, o 20%? 3. Dlaczego do tej pory, mimo obietnic, nie obniżono VAT? 4. Jakie leki Pan bierze, aby zachować spokój przy tak agresywnej postawie protestujących w sejmie, od 38 dni, niepełnosprawnych i ich opiekunów? Kto w tym czasie steruje Strażą Marszałkowską? Kim jest pan Pręgowski, który jak mówią protestujący, używał wobec nich siły fizycznej? Życzę miłego, owocnego, pełnego spokoju i rzeczowych odpowiedzi spotkania.
 7. 20.02.2012r. baryłka kosztowała 120 dolarów. Cena dolara: 3,069, czyli wychodziło 368,28 zł. za baryłkę. 20. 05. 2018r., baryłka kosztuje 68,29 dolarów. Cena dolara: 3,5619 zł, czyli mamy 243,24 zł za baryłkę, Ropa tańsza, a paliwo droższe!?
 8. Jakieś pomysły skąd wziąć 500 złotych (137 euro) dla niepełnosprawnych? Może któryś z polityków, odwiedzających Sanok w ramach kampanii samorządowej, odpowie na pytanie? Może wystarczy nie kraść?
 9. Rodzice dzieci, które były leczone w dentobusach kupionych w grudniu za 24 mln złotych pilnie poszukiwani.
 10. Mam takie pytanie i propozycję do sanockich decydentów. Dlaczego w 40- tysięcznym mieście powiatowym w weekend nie ma pomocy stomatologicznej? Nie wstyd wam? Może, w jakże ciężkiej pracy samorządowca, znajdziecie chwilę, aby pochylić się nad losem cierpiących , których w sobotnie popołudnie dopadnie ból zęba. Nie każdy ma możliwość udania się do Krosna. Przypominam, wybory niedługo, można zbić niezły kapitał wyborczy. A może i sam pan poseł sanocki mógłby użyć swoich kontaktów w świecie wielkiej polityki, aby ulżyć cierpiącym.
 11. Mam pytanie do radnych, którzy wstrzymali się od głosu: po co wy w tej radzie zasiadacie, co wy tam robicie, kogo reprezentujecie? Jeśli was nie interesuje los Królewskiego Wolnego Miasta Sanoka, ustąpcie miejsca innym. Może się po prostu zasiedzieliście w radzie i nie wiecie co począć. No chyba, że śladem pewnego miejscowego notorycznego głosowstrzymywacza macie zamiar robić kariery w polityce.
 12. Z pięknej, wielowiekowej uroczystości kościelnej zrobiliście, księże proboszczu, partyjny festyn. Panie Piotrze, jesteś pan posłem czy ministrantem? Żenująca partyjna agitka na zakończenie i ta korona z niemieckiego marketu. Przykro patrzeć.