Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
x...s

Orszak Trzech Króli

11 postów w tym temacie

Z pięknej, wielowiekowej uroczystości kościelnej zrobiliście, księże proboszczu, partyjny festyn. Panie Piotrze, jesteś pan posłem czy ministrantem? Żenująca partyjna agitka na zakończenie i ta korona z niemieckiego marketu. Przykro patrzeć. 

Żal pupę ściska że w całej Polsce miliony ludzi świetuje? bez przymusu tak sami z siebie i od siebie. jestem pewien  że Ty x...s  jesteś jednym z tych przedstawicieli wściekłej opozycji ;) prawda? oj boli was boli jak naród w miarę  szczęśliwy:) ,że zamiast kwiczeć pod sądami radośnie świętują. ps wybitnie żałosny wpis świadczący o  Twojej frustracji,miłej niedzieli bo moja będzie jak zwykle super:)

Miliony ludzi ? Chyba miliony zaslepionych wyborcow pisu.Ten orszak to zwykla lanserka a nie zadne swieto.Przedstawienia zenujace,prowadzacy wczuwali sie jakby prowadzili igrzyska olimpijskie,burmistrz malo ze sceny nie spadl bo dostal list od prezydenta a jak powiedzieli ze darmowy barszcz to kolejki jak do mopsu.Byly nawet hasla zeby sie jeszcze nie rozchodzic ale wyborcy pisu slyszac haslo darmowy barszcz byli w takim amoku ze nic juz ich zatrzymac nie moglo.

Mam nadzieje ze to drugi i ostatni raz.

Szkoda ze komentarze wylaczone. Z przykroscia ogladam te zdjecia jako Chrzescijanin (i rowniez wyborca PISu). Wyglada to jak jakies jaselka w zerowce. Zamiast modlitwy sa flagi. To nie mecz, a wy nie kibole. Ogarnijcie sie ludzie. 

Nie OBRAŻAJĄC mojej wiary Katolickiej .Ale to przypomina mi z dzieciństwa pochody ! majowe .No i ten radny z powiatu jako pierwszy sekretarz komitetu powiatowego ds. propagandy z tymi swoimi wstawkami ( państwo czerwoni na lewo . na lewo itp. jąkania ).

Hania Gronkiewicz-Waltz oddała 2 milionki och jak miło słyszeć ?,ciekawe czy brała udział w Orszaku??czy tylko może kwiczała jak powyżej ?

Byłem i szkoda, że na Orszaku mają miejsce wystąpienia typowo polityczne. List wysłany do prezydenta i jego odpowiedź powinna być odczytania w Urzędzie, a nie na placu podczas orszaku, czym się tu chwalić, kolejne wystąpienia naszych polityków chwalacych swoich kolegów, to żenujące. Prawdziwy katolik skupia się na modlitwie,  a nie na lansie wśród mieszkańców. 

Prawdziwy katolik skupia się na modlitwie---i Ty  Józek jesteś ten PRAWDZIWY Katolik,Wielki Szacun chłopie, Ci co byli w tym Orszaku mogli się skupić na modlitwie jak TY Prawdziwy Katoliku a nie słuchac polityków wybór należy do każdego z nas.

36 minut temu, Gość Józef napisał:

Byłem i szkoda, że na Orszaku mają miejsce wystąpienia typowo polityczne. List wysłany do prezydenta i jego odpowiedź powinna być odczytania w Urzędzie, a nie na placu podczas orszaku, czym się tu chwalić, kolejne wystąpienia naszych polityków chwalacych swoich kolegów, to żenujące. Prawdziwy katolik skupia się na modlitwie,  a nie na lansie wśród mieszkańców. 

Józek masz rację.Jeżeli UM i starostwo pomaga kościołowi w organizacji pochodu,to powinni robić to pracownicy

urzędu odpowiedzialni za organizację imprez,a nie radni,bądż co bądż politycy.Mamy takie święta w naszej tradycji,gdzie wręcz wymagana jest obecność polityków,

ale  nie jest to na pewno święto Trzech Króli.Co oczywiście nie znaczy,że nie mogą uczestniczyć w pochodzie,

tak jak pozostali mieszkańcy.Jestem katolikiem,nie interesuję się polityką i chciałbym,żeby kościół w czasach kiedy 

polityka jest wszechobecna wszędzie i dzieli ludzi,był tym miejscem wolnym od niej.

1 godzinę temu, Gość janek napisał:

Jestem katolikiem,nie interesuję się polityką i chciałbym,żeby kościół w czasach kiedy 

polityka jest wszechobecna wszędzie i dzieli ludzi,był tym miejscem wolnym od niej.

Janek janek ja mam dopiero 17 lat a wiem co to " jest" Kościół, Kościól to my wszyscy  MY ! nie mury nie pojedynczy biskupi ,hierarchowie  czy inni ludzie,ale My wszyscy jako jedna Wspólnota, więc jak my Katolicy możemy być wolni od polityki? jak ta polityka każe nam mordować nienarodzonych ,zabijać starych czy kalekich i  namawia nas do robienia wielu innych niegodnych nam do zaakceptowania rzeczy, no jak My jako Kościół Katolicki możemy sie na to zgodzić?, a może  mamy stulić bużki i robić co nam każą? Czy hierarchowie  kościelni są pozbawienie praw obywatelskich? nie mogą dokonywać wyborów? czy nie mogą niezdecydowanym,  niewiedzącym podpowiedzieć ,wyjaśnić jaką mają podjąć decyzje? czy łamią tym jakiekolwiek prawo ? z kościelnym włacznie? no jak myślisz panie Janie?, a na zakończenie najbardziej lubie zwrot;   Ja jestem Katolikiem ........................,ale :) 

1 godzinę temu, Gość 17 latek czasem grzeszny : napisał:

Janek janek ja mam dopiero 17 lat a wiem co to " jest" Kościół, Kościól to my wszyscy  MY ! nie mury nie pojedynczy biskupi ,hierarchowie  czy inni ludzie,ale My wszyscy jako jedna Wspólnota, więc jak my Katolicy możemy być wolni od polityki? jak ta polityka każe nam mordować nienarodzonych ,zabijać starych czy kalekich i  namawia nas do robienia wielu innych niegodnych nam do zaakceptowania rzeczy, no jak My jako Kościół Katolicki możemy sie na to zgodzić?, a może  mamy stulić bużki i robić co nam każą? Czy hierarchowie  kościelni są pozbawienie praw obywatelskich? nie mogą dokonywać wyborów? czy nie mogą niezdecydowanym,  niewiedzącym podpowiedzieć ,wyjaśnić jaką mają podjąć decyzje? czy łamią tym jakiekolwiek prawo ? z kościelnym włacznie? no jak myślisz panie Janie?, a na zakończenie najbardziej lubie zwrot;   Ja jestem Katolikiem ........................,ale :) 

No ja myślę drogi panie,że pan doskonale wie o jaką politykę mi chodzi.Natomiast ja naprawdę nie wiem co w tym złego

jak ktoś nazywa się katolikiem?Niby co,teraz trzeba należeć do partii,żeby móc się tak nazywać?A na zakończenie.Nigdzie

nie napisałem,że kościół nie powinien zabierać głosu i "stulić bużki".Poza tym szanowny panie, te pytania,które pan

zadaje,proszę skierować do kogoś mądrzejszego ode mnie.Ja mogę panu tylko powiedzieć,że trzeba być uczciwym

i dobrym człowiekiem.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0