KATALOG FIRM

Domki nad Osławką Bieszczady

606 975 864 lub 606 406 439
38-542 Rzepedź, Turzańsk 60A

Pragniemy zachęcić Państwa do odwiedzenia miejscowości Turzańsk w Bieszczadach. Oferujemy do zamieszkania domki letniskowe, każdy z osobna pomieści do 6 osób. Domki położone są u źródeł strumyka Osławka. Lokalizacja domków gwarantuje ciszę i spokój.


Opis rozszerzony

Domki nad Osławką w Turzańsku koło Rzepedzi Gmina Komańcza.

Pragniemy zachęcić Państwa do odwiedzenia miejscowości Turzańsk w Bieszczadach. Oferujemy do zamieszkania  domki 4-6 osobowe w okresie letnim. Domki położone są nad stawem u źródeł rzeki Osławka. Możliwość łowienia ryb w stawie.

Lokalizacja domków  gwarantuje ciszę i spokój a wiec doskonały wypoczynek. Teren wokół budynków jest bezpieczny i odległy od ruchliwej drogi.

Domki posiadą łazienkę, aneks kuchenny, pokój dzienny oraz małą sypialnię. W pobliżu domków miejsce na ognisko i grilla. Wyżywienie we własnym zakresie lub w odległości 3,5 km

Opis miejscowości:

Turzańsk – miejscowość w gminie Komańcza, powiat Sanok. Aby dotrzeć do Turzańska jadąc od Sanoka w  Rzepedzi  obok szkoły i należy skręcić w lewo, po przejechaniu drewnianego mostu na Osławie wjeżdżamy w zabudowania Turzańska. Po przebyciu około 2 km po lewej stronie zobaczymy piękną drewnianą świątynię. Jest to cerkiew greko-katolicka pod wezwaniem świętego Michała Archanioła budowana w latach 1801 - 1803r. Przebudowana w 1836 roku, odnawiana w 1898 i 1913. Obok cerkwi znajduje się drewniana dzwonnica  słupowa z 1817 roku – ponoć najwyższa tego typu dzwonnica w Polsce. Cerkiew obecnie wykorzystywana jest przez wyznawców Prawosławia.

Turzańsk leży w dolinie rzeki Osławki miedzy górami: Suliłą, Polanki a Fenkiw Werch. (u podnóża Suliły bierze początek jeden z dopływów Osławki potok Strywny ) 

Na granicy Turzańska znajduje się Ciśniańsko - Wetlinski Park Krajobrazowy który zajmuje obszar 46 025ha między rzeką Osławą a zachodnią granicą Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zaś z północy na południe między linią: Turzańsk - Kalnica - Baligród - Bukowiec - Sakowczyk a granicą państwową ze Słowacją. Blisko : Muzeum Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy Zapora w Solinie i Myczkowcach ( możliwość wypożyczania sprzętu do pływania, przepływy Statkiem Białej Floty) Kolejka wąskotorowa "Bieszczadzka ciuchcia" Kamień Leski Bieszczadzki Park Narodowy z Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (najwiekszy skansen w Polsce) Zamek Sanok z największą kolekcją ikon i stała wystawa Beksińskiego Szlak Ikon Synagoga i Zamek w Lesku Ruiny Zamku rodu Kmitów w którym gościł Władysław Jagiełło Ruiny klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu - obecnie odnawiany Możliwość rajdów konnych oraz nauki jazdy konnej Blisko granica na Słowacje i Ukraine Możliwość jednodniowej wycieczki do Lwowa Ścieżki rowerowe I wiele innych atrakcji.

Drewniane domki nad Osławką w Turzańsku Turzańsk 38-542 Rzepedź Telefony:  606975864  lub  606406439 e-mail:  rozkrentka@yahoo.pl

 


Lokalizacja