REKLAMA
REKLAMA

Geodeci z Zespołu Szkół Nr 4 w Sanoku („Budowlanki”) uczestnikami GIS Day w Krakowie.

KRAKÓW/SANOK. Już po raz trzeci uczniowie Technikum Geodezyjne z sanockiej Budowlanki uczestniczyli w imprezie popularyzującej wykorzystanie systemów informacji przestrzennej, pod nazwą GIS Day (święto użytkowników oraz pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej- ang. Geographic Information Systems).

 

W tym roku gospodarzem był Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej. Impreza odbyła się 16 listopada 2011 pod hasłem „W poszukiwaniu wody …”. W tym dniu na całym świecie zorganizowano specjalne prezentacje, warsztaty i konkursy mające na celu przybliżenie istoty GIS.

Było wiele atrakcji, w tym prezentacje o podziemnych rzekach, lodowcach i powodziach w Krakowie. Były konkursy z nagrodami i warsztaty. Przyszli geodeci mogli również „przetestować” nowoczesny sprzęt geodezyjny.

Uczniowie wzięli również udział w premierze aplikacji GIS & GO. Jest to Geocaching- gra terenowa użytkowników odbiorników GPS. Polegała ona na poszukiwaniu tzw. skrzynek uprzednio ukrytych przez innych uczestników tej samej zabawy. Do lokalizacji miejsca ukrycia skrzynki wykorzystano GPS.

Podczas dwudniowego pobytu w Krakowie uczniowie zwiedzili Podziemia Rynku Głównego. Była to swoista uczta dla ducha. „Śladem europejskiej tożsamości Krakowa” to tytuł stałej ekspozycji- multimedialne widowisko, podróż w czasie. Można było wczuć się w Kraków sprzed siedmiuset lat. Natomiast Galerię Sztuki Polskiej XX wieku, Rzemiosła Artystycznego oraz Broń i Barwa w Polsce przyszli geodeci obejrzeli w Muzeum Narodowym.

Opracowała Agnieszka Jakobik

23-11-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)