Maciej Biega i drużyna sprinterów Górnika Sanok Wicemistrzami Polski

8 i 9 stycznia br. w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski w Wieloboju Sprinterskim. Uczestniczyło w nich 18 zawodniczek i 38 zawodników. Wśród mężczyzn startowało 9 sanoczan.

Bardzo dobrze spisał się czołowy sanocki sprinter Maciej Biega. Po pasjonującej rywalizacji z zawodnikami Marymontu Warszawa zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski.

Wyniki wieloboju ( 2 razy 500 m i 2 razy 1000 m )
1. Waś Artur RKS Marymont Warszawa 147,680 pkt ( 1-sze miejsca na 500 m oraz 3 i 4 na 1000 m)
2. Biega Maciej Górnik Sanok 149,050 pkt ( 3 miejsca na 500 m oraz 1 i 2 miejsce na 1000 m)
3. Nogal Artur Marymont Warszawa – 149,050 ( 2 miejsca na 500 m oraz 2 i 3 na 1000)

Pozostali zawodnicy Górnika zajęli miejsca: 11 – Ziemba Kamil, 12 – Chabko Mateusz, 14 – Kustra Robert, 22 – Sawa Jarosław, 24 – Michalski Piotr, 28 – Drwięga Marcel, 29 – Raksyk Krzysztof, 36 – Dobosz Bartłomiej.

Na uwagę zasługuje start Marcela Drwięgi. 14 letni zawodnik Górnika wyprzedził 10 zawodników starszych i ustanowił 2 razy rekord życiowe na 1000 m.

Drużyna Górnika w składzie: Biega Maciej, Chabko Mateusz, Kustra Robert zdobyła również srebrny medal, w sprinterskim biegu drużynowym na 3 okrążenia. Pierwsze miejsce zajęła drużyna RKS Marymont Warszawa, a trzecie KS Orzeł Elbląg.