REKLAMA
REKLAMA

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W BOKSIE LUBLIN 2011: Ćwierćfinał dla Rogalińskiego Borysa

Aby zdobyć medal na mistrzostwach Polski do posiadanych umiejętności potrzebne jest szczęści w losowaniu, przekonali się o tym młodzi bokserzy z RING’u Sanok. W wadze 56kg Borys Rogaliński boksował z brązowym medalistą

z zeszłego roku z Krystianem Kułakiem z UKS Boxing Sokółka i po ładnym pojedynku zwyciężył jednogłośnie na pkt.

W ćwierćfinale trafił na v-ce mistrza Polski Juniorów 2010 r. Dawida Michelusa Sokół Piła i aktualnego mistrza Polski seniorów-Konin 2011-by po świetnej walce ulec na pkt. Jak się później okazało Michelus  zdobył złoty medal i został wybrany najlepszym zawodnikiem mistrzostw. W swojej karierze Michelus pokonał min. Tugstsogta Nyambayara v-ce mistrza świata seniorów z Mediolanu.

Borys ponadto bardzo krwawił z nosa co mu utrudniało boksowanie, ale spisał się świetnie. Drugi nasz zawodnik 69kg Staszek Gibadło w pierwszej walce skrzyżował rękawice z ubiegłorocznym v-ce mistrzem juniorów Wałcz 2010 Adrianem Plichtą z Bukowiny Wałcz. Pojedynek był w miarę wyrównany, toczony w szybkim tempie. W drugiej rundzie Staszek otrzymał ostrzeżenie za przytrzymywanie i to przesądziło o werdykcie 0:5 dla Plichty. Chłopcy boksowali bardzo ambitnie nie obawiając się utytułowanych przeciwników.

Dziękuję Marcinowi Solarzowi właścicielowi sklepu sportowego „Knockaut” za sponsoring w postaci sprzętu i odżywek w okresie przygotowawczym przed mistrzostwami.

Trener
Krawiec Bronisław

21-03-2011

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)