REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

AKTUALIZACJA (ZOBACZ VIDEO HD) Bandyci zaatakowali autokar z kibicami… Wielkie manewry w Gminie Zagórz (WIĘCEJ ZDJĘĆ)

AKTUALIZACJA (ZOBACZ VIDEO HD) Bandyci zaatakowali autokar z kibicami… Wielkie manewry w Gminie Zagórz (WIĘCEJ ZDJĘĆ)

KALNICA/GMINA ZAGÓRZ. Wczoraj w Kalnicy odbyły się międzynarodowe manewry strażackie z udziałem: studentów i wykładowców Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia we Lwowie, funkcjonariuszy: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, ratowników Bieszczadzkiej Grupy GOPR, Służb Medycznych z sanockiego szpitala oraz jednostek OSP z Gminy Zagórz.

Ćwiczenia z udziałem polskich i ukraińskich służb to ukoronowanie realizowanego od początku bieżącego roku projektu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowem oraz Państwowego Lwowskiego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia.

Pierwsze ze zdarzeń to inscenizacja wypadku samochodowego, z udziałem busa z kibicami oraz samochodu osobowego, którym podróżowali groźni bandyci. Napastnicy ostrzeliwują busa a następnie kryją się w pobliskich zabudowaniach. Duża ilość poszkodowanych i rannych to wyzwanie dla służb ratowniczych.

W drugiej scence, funkcjonariusze Policji zatrzymują bandytów. W trakcie prowadzonych działań dochodzi jednak do pożaru budynku. Niezbędne staje się więc, wezwanie na miejsce kolejnych zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

W ostatnim epizodzie prowadzone są poszukiwania dwóch poszkodowanych z wypadku busa, którzy tuż po zdarzeniu, prawdopodobnie działając w szoku, uciekli w pobliskie zarośla. W tym zdarzeniu udział biorą: Grupa Bieszczadzka GOPR, funkcjonariusze Policji oraz Straży Granicznej (z racji tego, że według scenariusza, do zdarzenia doszło tuż przy granicy państwa).

Manewry w Kalnicy odbyły się w ramach programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „Przemiany w Regionie” – RITA realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji. Istotą projektu o wartości ponad 36 tys. zł była integracja i doskonalenie zawodowe wybranych przedstawicieli polskiej i ukraińskiej administracji publicznej oraz służb mundurowych w perspektywie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej „Euro 2012”.

img_8493

09-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.