REKLAMA
REKLAMA

Nieudana próba przemytu 300 paczek papierosów produkcji ukraińskiej

KROŚCIENKO/PODKARPACIE. 8 – go listopada w późnych godzinach wieczornych funkcjonariusze z   Straży Granicznej w Krościenku otrzymali od ukraińskich służb granicznych informację o zatrzymaniu po stronie ukraińskiej dwóch obywateli Polski.

 

Byli to mieszkańcy powiatu bieszczadzkiego, którzy usiłowali dokonać przekroczenia granicy polsko – ukraińskiej wbrew przepisom prawa.

Funkcjonariusze ukraińskich służb granicznych ujawnili ponadto, że mężczyźni zamierzali przemycić przez tzw. „zieloną granicę” 300 paczek papierosów produkcji ukraińskiej. Z uwagi na podejrzenie, iż zatrzymani Polacy mogą współdziałać jeszcze z innymi osobami przebywającymi na terenie Polski funkcjonariusze z PSG w Krościenku niezwłocznie podjęli działania zmierzające do ustalenia i ujęcia ewentualnych osób pomagającym im w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom.

W wyniku szybkiej wymiany informacji i wspólnych działań polskich i ukraińskich służb granicznych  ustalono, że mężczyźni przekroczyli granicę państwową do Ukrainy w przejściu granicznym w Krościenku. Następnie na terytorium Ukrainy zakupili papierosy, które postanowili przemycić przez  ,,zieloną granicę” do Polski. Podczas składanych wyjaśnień, zatrzymani Polacy przyznali się, że planowali rozpoznać dogodne miejsca do przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej wbrew przepisom.

foto: BOSG

Wzajemne współdziałanie ukraińskich i polskich służb granicznych doprowadziło do ujęcia sprawców na gorącym uczynku, a także zapobiegło popełnieniu przez nich podobnych czynów w przyszłości.

źródło: BOSG

 

12-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)