REKLAMA
REKLAMA

Nieudana próba przemytu 300 paczek papierosów produkcji ukraińskiej

KROŚCIENKO/PODKARPACIE. 8 – go listopada w późnych godzinach wieczornych funkcjonariusze z   Straży Granicznej w Krościenku otrzymali od ukraińskich służb granicznych informację o zatrzymaniu po stronie ukraińskiej dwóch obywateli Polski.

 

Byli to mieszkańcy powiatu bieszczadzkiego, którzy usiłowali dokonać przekroczenia granicy polsko – ukraińskiej wbrew przepisom prawa.

Funkcjonariusze ukraińskich służb granicznych ujawnili ponadto, że mężczyźni zamierzali przemycić przez tzw. „zieloną granicę” 300 paczek papierosów produkcji ukraińskiej. Z uwagi na podejrzenie, iż zatrzymani Polacy mogą współdziałać jeszcze z innymi osobami przebywającymi na terenie Polski funkcjonariusze z PSG w Krościenku niezwłocznie podjęli działania zmierzające do ustalenia i ujęcia ewentualnych osób pomagającym im w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom.

W wyniku szybkiej wymiany informacji i wspólnych działań polskich i ukraińskich służb granicznych  ustalono, że mężczyźni przekroczyli granicę państwową do Ukrainy w przejściu granicznym w Krościenku. Następnie na terytorium Ukrainy zakupili papierosy, które postanowili przemycić przez  ,,zieloną granicę” do Polski. Podczas składanych wyjaśnień, zatrzymani Polacy przyznali się, że planowali rozpoznać dogodne miejsca do przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej wbrew przepisom.

foto: BOSG

Wzajemne współdziałanie ukraińskich i polskich służb granicznych doprowadziło do ujęcia sprawców na gorącym uczynku, a także zapobiegło popełnieniu przez nich podobnych czynów w przyszłości.

źródło: BOSG

 

12-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)