REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy uczniowie to „Eko-Dzieciaki”! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku odbył się IV Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Eko-Dzieciaki”. Uczniowie zmagali się z jedenastoma zadaniami, w których mieli wykazać się znajomością ekologii.

Pani dyrektor Maria Harajda powitała wszystkich bardzo serdecznie, życząc jak najlepszych wyników.

W konkursie wzięły udział wszystkie sanockie szkoły. Każdą szkołę reprezentowały czteroosobowe zespoły. Drużyna z „szóstki” złożona była z drugoklasistów, a pozostałe szkoły z trzecioklasistów.

Uczniowie zmagali się z jedenastoma zadaniami, w których mieli wykazać się znajomością ekologii. Zagadki umysłowe poprzeplatane były zadaniami sprawnościowymi. Drużyny zmierzyły się z: krzyżówką, zabawą „Bystre oko”, musiały rozpoznać pojemniki i dopasować do nich odpowiednie odpady, udzielić poprawnej odpowiedzi w teście, rozpoznać zdania prawdziwe, bądź fałszywe, dotyczące ogólnej wiedzy ekologicznej, poprawnie ułożyć ekologiczne puzzle oraz dopasować odpowiednie objaśnienia do znaków ekologicznych.

Oprócz tych zadań uczestnicy rywalizowali ze sobą zgniatając kartoniki po mleku i wkładając ich jak największą ilość do kartonu po napoju, a także robili ekologiczne korale, nawlekając nakrętki na sznurek. Zabawy te nakłaniały do dbałości o czystość naszego środowiska naturalnego i innego, niekonwencjonalnego wykorzystania różnych odpadów. Podczas wykonywania zadań uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat segregacji odpadów i recyklingu, a przy tym świetnie się bawili.

Jury obradowało w składzie: pani dyrektor SP2 Maria Harajda, pani Małgorzata Kielar – doradca metodyczny nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycielki, które przygotowały dzieci do konkursu: pani Maria Mielecka z SP1, pani Ewa Milczanowska z SP3, pani  Ewa Studnicka z SP7. Wśród zaproszonych gości byli: pan Piotr Kutiak– ogrodnik miejski Urzędu Miasta w Sanoku oraz prezes pan Marek Marynowicz i wiceprezes pan Ryszard Rygliszyn z Zarządu Okręgu Bieszczadzkiego Ligi Ochrony Przyrody w Sanoku.

Po wykonaniu wszystkich zadań konkursowych jury podliczyło punkty i ogłosiło wyniki.

I miejsce – SP nr 4 – w składzie Zofia Filipowicz, Weronika Twardy, Bartłomiej Adamiak, Łukasz Piotrowski (opiekun pani Maria Wołtosz),
II miejsce – SP nr 7Adam Buczek, Dawid Kubowicz, Paulina Konik, Damian Wójcik (opiekun pani Ewa Studnicka),
III miejsce – SP nr 3Kamila Biega, Krzysztof Król, Amelia Ruchlewicz, Anna Sidor (opiekun pani Ewa Milczanowska).

Na zakończenia Pani dyrektor wręczyła wszystkim uczniom nagrody, a zwycięskiej drużynie także pamiątkowy puchar. Każda drużyna została uwieczniona na pamiątkowym zdjęciu.
Sponsorami nagród w konkursie byli: Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Św. Kingi, LOP oraz Urząd Miasta.

Konkurs opracowały i przeprowadziły panie: Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban, Agnieszka Polańska, Agnieszka Wenc i Anna Żółkiewicz.
Organizatorki konkursu serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w V Turnieju „Eko- Dzieciaki”– już za rok.

relacja: Małgorzata Czaban

22-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)