REKLAMA
REKLAMA

NOWOCZESNA SZKOŁA PRZYJAZNA MŁODZIEŻY- ZS NR 3.

Wybierz ZS nr 3 – szkołę nowoczesną, z bogatą bazą dydaktyczną i interesującymi kierunkami kształcenia. Kończy się termin realizacji projektu  „Dziś tworzymy szkołę jutra” realizowanego  przez Zespół Szkół nr 3 w Sanoku. Dzięki niemu uczniowie mogli podnosić swoje umiejętności ucząc się przez Internet. W ZS nr 3 aktualnie trwa rekrutacja na nowe, interesujące kierunki kształcenia.

Zespół Szkół nr 3, jako jedyna placówka w Sanoku ,realizowała projekt „Dziś tworzymy szkołę jutra”, w ramach którego uczniowie mogli uczyć się przez Internet. E-learning to dla uczniów wygodna forma nauki z której skorzystać mogli tylko najlepsi uczniowie. To już drugi rok szkolny w którym realizowano takie zajęcia. Chętnych do zakwalifikowania się do projektu „Dziś tworzymy szkołę jutra” nie brakowało. Uczniowie sami przekazywali sobie informacje o zaletach tych zajęć i zachęcali się do wzięcia w nich udziału. Zajęcia w ramach e-learningu podzielone były na dwie części. Uczniowie brali udział w kursach pozalekcyjnych w szkole i uczyli się samodzielnie, online w domu. Kursy wybierali sami, według swojego uznania i preferencji – wyjaśnia Jacek Dobosz, koordynator projektu. Pieniądze na realizację projektu „Dziś tworzymy szkołę jutra” pochodzą ze środków Unii Europejskiej.

W projekcie wzięło udział 177 uczniów. Korzystali z następujących kursów: Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, matematyka, j. angielski – techniczny, mechatronika, obrabiarki sterowane numerycznie, komputerowe wspomaganie projektowania z wykorzystaniem programu AutoCAD, grafika komputerowa. Ponadto uczniowie brali udział w zajęciach z doradztwa zawodowego oraz uczestniczyli w wycieczkach do lokalnych pracodawców. Całkowity budżet projektu opiewa na kwotę około 185 tyś zł.

Aktualnie w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku trwa rekrutacja na rok 2012/2013. Od dwóch lat w szkole funkcjonuje nowa specjalność: fotografia cyfrowa. Cieszy się ona sporym zainteresowaniem, głównie wśród dziewcząt. Absolwenci szkół gimnazjalnych mogą także skorzystać z bogatej czteroletniej oferty technikum, proponującej  następujące kierunki kształcenia: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik  montażu i obsługi maszyn i urządzeń, technik mechanik programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie,  technik informatyk elektryk i mechatronik. Dodatkowo ZS nr 3 od przyszłego roku rozszerza swoją ofertę o trzyletnią Zasadniczą Szkołę Zawodową.  W niej zostanie uruchomiona specjalność ślusarza, lakiernika oraz mechanika pojazdów samochodowych.
Ponadto od nowego roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół nr 3 będą mogli uczestniczyć w nowym projekcie mającym na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego. W ramach tego projektu będą realizowane interesujące  kursy zawodowe, staże i praktyki uczniowskie w zakładach pracy. Dodatkowo szkoła zostanie wyposażona w specjalistyczne pracownie i sprzęt wykorzystywany w nauczaniu przedmiotów zawodowych.

Zachęcając do podjęcia nauki w ZS nr 3 przypominamy, że składanie podań odbywa się w terminie od 14 maja do 1 czerwca br. ZS nr 3 to nowoczesna placówka oświatowa z bogatą bazą dydaktyczną, która dostosowuje nauczanie do wymogów współczesnego rynku pracy.

Nowoczesna szkoła przyjazna młodzieży- ZS nr 3.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

13-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym: