REKLAMA
REKLAMA

„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”! W 70. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej

TREPCZA / PODKARPACIE. 10 lipca 2013 roku o godz. 19:00 w Trepczy, w Ogrodzie Różańcowym na terenie parku „Kwitnąca Akacja” rozpocznie  się okolicznościowe nabożeństwo z modlitwą za wszystkie ofiary zbrodni oraz o Boży dar pojednania i przebaczenia wszelkich krzywd

wzajemnie sobie wyrządzonych przez Polaków i Ukraińców.

W parku „Kwitnąca Akacja”

MODLITWA O PRZEBACZENIE I POJEDNANIE
Park „Kwitnąca Akacja” z ogrodem różańcowym i pobliską Kwaterą Katyńską kolejny raz będzie miejscem lekcji historii oraz modlitwy o pokój, przebaczenie i pojednanie. Tym razem pretekstem spotkania jest ostatnio opublikowana „Deklaracja biskupów polskich i ukraińskich” w rocznicę zbrodni na Wołyniu, której symbolem stały się wydarzenia z 11 lipca 1943 roku.

Przygotowana na środowy wieczór 10 lipca br.  liturgia słowa koncentrować się będzie się wokół słów Jezusa wzywających Jego uczniów do wzajemnej miłości  i przebaczenia. Zebrani wysłuchają pełny tekstu deklaracji polsko-ukraińskiej. Zachęca ona do braterskiego zbliżenia w prawdzie, które jest niemożliwe bez szczerego pojednania. Podczas odmawiania  Modlitwy Pańskiej uczestnicy podadzą sobie ręce, tworząc jeden wielki krąg. Nabożeństwo zakończy modlitwa za wszystkie ofiary zbrodni i czystek etnicznych.

Ewentualna obecność zaproszonych kapłanów reprezentujących ukraińskie wspólnoty obrządku wschodniego nada spotkaniu szczególną wymowę braterskiego przebaczenia win i pragnienia budowania nowej przyszłości dwu wielkich słowiańskich narodów.
Początek spotkania o godz. 19:00.

Park „Kwitnąca Akacja” – Kwatera 1940 z  Krzyżem Katyńskim. W głębi Ogród Różańcowy NMP – miejsce modlitwy za ofiary na Wołyniu

10-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)