REKLAMA
REKLAMA

„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”! W 70. rocznicę Zbrodni Wołyńskiej

TREPCZA / PODKARPACIE. 10 lipca 2013 roku o godz. 19:00 w Trepczy, w Ogrodzie Różańcowym na terenie parku „Kwitnąca Akacja” rozpocznie  się okolicznościowe nabożeństwo z modlitwą za wszystkie ofiary zbrodni oraz o Boży dar pojednania i przebaczenia wszelkich krzywd

wzajemnie sobie wyrządzonych przez Polaków i Ukraińców.

W parku „Kwitnąca Akacja”

MODLITWA O PRZEBACZENIE I POJEDNANIE
Park „Kwitnąca Akacja” z ogrodem różańcowym i pobliską Kwaterą Katyńską kolejny raz będzie miejscem lekcji historii oraz modlitwy o pokój, przebaczenie i pojednanie. Tym razem pretekstem spotkania jest ostatnio opublikowana „Deklaracja biskupów polskich i ukraińskich” w rocznicę zbrodni na Wołyniu, której symbolem stały się wydarzenia z 11 lipca 1943 roku.

Przygotowana na środowy wieczór 10 lipca br.  liturgia słowa koncentrować się będzie się wokół słów Jezusa wzywających Jego uczniów do wzajemnej miłości  i przebaczenia. Zebrani wysłuchają pełny tekstu deklaracji polsko-ukraińskiej. Zachęca ona do braterskiego zbliżenia w prawdzie, które jest niemożliwe bez szczerego pojednania. Podczas odmawiania  Modlitwy Pańskiej uczestnicy podadzą sobie ręce, tworząc jeden wielki krąg. Nabożeństwo zakończy modlitwa za wszystkie ofiary zbrodni i czystek etnicznych.

Ewentualna obecność zaproszonych kapłanów reprezentujących ukraińskie wspólnoty obrządku wschodniego nada spotkaniu szczególną wymowę braterskiego przebaczenia win i pragnienia budowania nowej przyszłości dwu wielkich słowiańskich narodów.
Początek spotkania o godz. 19:00.

Park „Kwitnąca Akacja” – Kwatera 1940 z  Krzyżem Katyńskim. W głębi Ogród Różańcowy NMP – miejsce modlitwy za ofiary na Wołyniu

10-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)