Mistrzostwo województwa w pływaniu dla dziewcząt z SP nr 1 w Sanoku

ŁAŃCUT / PODKARPACIE. W finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Łańcucie sztafeta pływacka dziewcząt 6 razy 25m. stylem dowolnym ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku – zdobyła złoty medal, wygrywając z czasem 1:32,26 (rekord szkoły). Na dystansie trwała zacięta, wyrównana walka z SP nr 6 Mielec.

Wszystkie dziewczęta płynęły znakomicie, a Sara Filiks na ostatniej zmianie zdystansowała rywalkę, do której miała półmetrową stratę. Emocji nie brakowało.

W finale wojewódzkim znaleźli się także chłopcy. Ci również stanęli na wysokości zadania poprawiając swój rekord z półfinału. Zostawili w pokonanym polu dwie z dwunastu finałowych sztafet i uplasowali się na 10 miejscu.

Oto skład sztafet dziewcząt i chłopców:
Dziewczęta: Wiktoria Kogut, Dominika Brojacz, Gabriela Kot, Izabela Szerszeń, Julia Przygórzewska, Sara Filiks,rezerwowa- Halszka Bałon.
Chłopcy: Adrian Nalepka,Bartosz Karwieńcz,Sebastian Kwiatkowski, Patryk Maciejczyk,Dawid Posadzki, Michał Gaworecki, rezerwowy-Jakub Mandzelowski.

Poza biegami sztafetowymi odbyły się również finały indywidualne na 50m. wszystkimi stylami sportowymi.

Oto osiągnięcia zawodników z Sp1 Sanok:
Sara Filiks 2 miejsce w stylu dowolnym, Dominika Brojacz w tym samym stylu zajęła 8 miejsce. Wiktoria Kogut 5 miejsce w stylu grzbietowym, Gabriela Kot również w tym samym stylu 8 miejsce. W stylu motylkowym 10 miejsce zajęła Julia Przygórzewska.

Opiekunami pływaczek i pływaków byli Dariusz Fineczko i Roman Lechoszest.