REKLAMA
REKLAMA

Nowy, wielki, ale i kosztowny Ośrodek Kultury w Szczawnem (ZDJĘCIE)

GMINA KOMAŃCZA / PODKARPACIE. W miejscowości Szczawne oddano do użytku Ośrodek Kultury oraz remizę dla miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Jest to jedna z najbardziej kosztownych inwestycji na terenie gminy Komańcza

– Przed dwoma laty, kiedy zamykaliśmy miejscową szkołę podjęliśmy decyzję, że nie sprzedamy budynku, tylko go rozbudujemy. Dzieci trafiły do szkoły w Rzepedzi, a nie chcieliśmy żeby życie kulturalne wraz z szkołą odeszło w zapomnienie – mówi Stanisław Bielawka, wójt gminy Komańcza.

W obiekcie znalazły się miedzy innymi: 190-metrowa sala z częścią kuchenną czy pomieszczenia wydzielone na działalność Gminnego Ośrodka Kultury w Komańczy. Ponadto obiekt został przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Drugą cześć obiektu stanowi remiza miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, w której skład wchodzą dwa boksy garażowe oraz świetlica – dodaje Bielawka.

Koszt inwestycji to 1 665 tys. złotych przy 930 tys. dofinansowania ze środków zewnętrznych.

Ośrodek w Szczawnem, którego otwarcie miało miejsce w minioną sobotę, to z pewnością jedna z największych inwestycji na terenie gminy Komańcza, ale i też nie najtańsza.

– Ta inwestycja była potrzebna, do tego nikt wątpliwości mieć nie powinien. Jednak środki ze strony Urzędu Gminy zaangażowane na ten cel są stanowcze za wysokie. Ponad 700 tys. zł. wkładu własnego, biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową gminy to po prostu za dużo – mówi Marcin Sałaciak, radny gminy Komańcza.

Według informacji udzielonych przez radnego Sałaciaka, samorząd myśli o kolejnym podobnym ośrodku w Radoszycach.

Foto: GOK w Komańczy

29-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)