REKLAMA
REKLAMA

Pokaz astronomiczny w Stuposianach

STUPOSIANY / BIESZCZADY. Bieszczady, Niebo i Gwiazdy. Nowe produkty turystyki przyrodniczej w gminie Lutowiska”. To nazwa projektu w ramach, którego w ostatni piątek maja (31.05) miłośnicy astronomii będą mogli wziąć udział w specjalnym pokazie astronomicznym w Stuposianach.

Pokaz realizowany jest w ramach niedawno utworzonego Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady” w Lutowiskach.

– Do udziału zapraszamy wszystkich goszczących w tym dniu w Bieszczadach turystów oraz mieszkańców Bieszczad. Podczas pokazów będzie można zapoznać się z nowoczesnym sprzętem do prowadzenia obserwacji astronomiczno-przyrodniczych, przeprowadzić samodzielne obserwacje pod okiem doświadczonych specjalistów i dowiedzieć się więcej o tej niezwykle ciekawej, a trochę zapomnianej dziedzinie, jaką jest astronomia – zachęcają organizatorzy.

W przypadku braku odpowiednich warunków atmosferycznych (zachmurzone niebo) w tych samych godzinach odbędą się pokazy tematyczne i dyskusje w Centrum Informacyjnym PGN „Bieszczady” (budynek Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Stuposianach).

Początek pokazu o godzinie 20.00 przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Udział jest bezpłatny.

foto: sxc.hu

28-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)