REKLAMA
REKLAMA

Pokaz astronomiczny w Stuposianach

STUPOSIANY / BIESZCZADY. Bieszczady, Niebo i Gwiazdy. Nowe produkty turystyki przyrodniczej w gminie Lutowiska”. To nazwa projektu w ramach, którego w ostatni piątek maja (31.05) miłośnicy astronomii będą mogli wziąć udział w specjalnym pokazie astronomicznym w Stuposianach.

Pokaz realizowany jest w ramach niedawno utworzonego Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady” w Lutowiskach.

– Do udziału zapraszamy wszystkich goszczących w tym dniu w Bieszczadach turystów oraz mieszkańców Bieszczad. Podczas pokazów będzie można zapoznać się z nowoczesnym sprzętem do prowadzenia obserwacji astronomiczno-przyrodniczych, przeprowadzić samodzielne obserwacje pod okiem doświadczonych specjalistów i dowiedzieć się więcej o tej niezwykle ciekawej, a trochę zapomnianej dziedzinie, jaką jest astronomia – zachęcają organizatorzy.

W przypadku braku odpowiednich warunków atmosferycznych (zachmurzone niebo) w tych samych godzinach odbędą się pokazy tematyczne i dyskusje w Centrum Informacyjnym PGN „Bieszczady” (budynek Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Stuposianach).

Początek pokazu o godzinie 20.00 przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Udział jest bezpłatny.

foto: sxc.hu

28-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)