REKLAMA
REKLAMA

SPGM dzierżawcą parkingu wielopoziomowego. Ceny za postój nie będą „żyłowane”?

SANOK / PODKARPACIE. Parking wielopoziomowy w Sanoku praktycznie gotowy. Trwają ostatnie odbiory techniczne. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na dzierżawcę obiektu. Wiemy, że na początku funkcjonowania parkingu, kierowcy zapłacą mniej za postój.


– Zarządcą parkingu będzie Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, które miesięcznie zapłaci miastu za dzierżawę 4100 zł netto – informuje Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy UM Sanok.

Choć parking jest już praktycznie gotowy, dopiero pod koniec lipca zostanie otwarty.
– Parking zacznie funkcjonować w momencie, kiedy Miasto podpisze umowę z dzierżawcą. Warunkiem jest również wykonanie drogi dojazdowej do obiektu, prowadzącej przez plac św. Michała – dodaje rzecznik miasta.

Ile zapłacimy za postój?
Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczęło już przygotowania do przejęcia obiektu. Na pewno będą obowiązywać różne formy płatności za korzystanie z parkingu. Zarówno te jednorazowe, jak i abonamentowe. Konkretne ceny będą jednak podane dopiero za około 2 tygodnie.
– Na pewno na początku funkcjonowania parkingu ustalimy stawki bardziej atrakcyjne, aby zachęcić i przyzwyczaić kierowców do postoju w tym miejscu – wyjaśnia Wiesław Pyrcak, z-ca dyrektora d/s technicznych w Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej.

– Docelowo stawki będą wyższe, jednak na pewno nie będziemy cen bardzo „żyłować”. Chodzi nam przede wszystkim o to, aby parking miał obłożenie – kończy optymistycznie Wiesław Pyrcak.

M.P.


01-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)