REKLAMA
REKLAMA

SPGM dzierżawcą parkingu wielopoziomowego. Ceny za postój nie będą „żyłowane”?

SANOK / PODKARPACIE. Parking wielopoziomowy w Sanoku praktycznie gotowy. Trwają ostatnie odbiory techniczne. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na dzierżawcę obiektu. Wiemy, że na początku funkcjonowania parkingu, kierowcy zapłacą mniej za postój.


– Zarządcą parkingu będzie Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, które miesięcznie zapłaci miastu za dzierżawę 4100 zł netto – informuje Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy UM Sanok.

Choć parking jest już praktycznie gotowy, dopiero pod koniec lipca zostanie otwarty.
– Parking zacznie funkcjonować w momencie, kiedy Miasto podpisze umowę z dzierżawcą. Warunkiem jest również wykonanie drogi dojazdowej do obiektu, prowadzącej przez plac św. Michała – dodaje rzecznik miasta.

Ile zapłacimy za postój?
Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczęło już przygotowania do przejęcia obiektu. Na pewno będą obowiązywać różne formy płatności za korzystanie z parkingu. Zarówno te jednorazowe, jak i abonamentowe. Konkretne ceny będą jednak podane dopiero za około 2 tygodnie.
– Na pewno na początku funkcjonowania parkingu ustalimy stawki bardziej atrakcyjne, aby zachęcić i przyzwyczaić kierowców do postoju w tym miejscu – wyjaśnia Wiesław Pyrcak, z-ca dyrektora d/s technicznych w Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej.

– Docelowo stawki będą wyższe, jednak na pewno nie będziemy cen bardzo „żyłować”. Chodzi nam przede wszystkim o to, aby parking miał obłożenie – kończy optymistycznie Wiesław Pyrcak.

M.P.


01-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)