REKLAMA
REKLAMA

W ogrodzie czasu – finał konkursu na sanockim Zamku

SANOK / PODKARPACIE. 24 października br. w sanockim Zamku rozdano nagrody w konkursie wakacyjnym, zorganizowanym przez filię MBP na Dąbrówce i w Olchowcach, zatytułowanym „W ogrodzie czasu”, nad którym Honorowy Patronat objął dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, Wiesław Banach.

 

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Sanoka i okolic, i polegał na napisaniu pracy pisemnej (opowiadania) pt. „Mój Sanok za 100 lat” lub wykonaniu pracy plastycznej (do wyboru); „Drzewo genealogiczne Królów Polskich lub swojej rodziny” bądź pocztówki z Sanoka – z uwzględnieniem Zamku lub ulicy o królewskiej lub historycznej nazwie. W konkursie udział wzięło 134 uczestników ze Szkół Podstawowych nr 2, 3, 6 i 7, Gimnazjum nr 1 i 3,

SOSW (Szkoła i Internat), WTZ ul. Robotnicza, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu oraz Przedszkolaki z Oddziału „0” Filii Przedszkola nr 1 w Sanoku. Na konkurs wpłynęło 35 opowiadań i 99 prac plastycznych. Komisja konkursowa, której przewodniczył Andrzej Romaniak, historyk z Muzeum Historycznego w Sanoku przyznała 1, 2, 3 miejsca oraz wyróżnienia w każdej kategorii.

Zwycięzcami okazali się:
1. miejsce za opowiadanie „Mój Sanok za 100 lat” zdobyła Milena Maliczowska z SP nr 2.

W kategorii „Drzewo genealogiczne Królów Polskich”
1. miejsce zdobył Krzysztof Wójcicki z SP nr 3 i Karol Łukasik z Gimnazjum nr 3.

W kategorii „Drzewo genealogiczne swojej rodziny”
1. miejsce wśród uczniów klas I-III SP zdobyła Gabriela Gorkowska i Daria Kędra z SP nr 7. a wśród uczniów klas IV-VI siostry Sylwia i Klaudia Józefek z SP nr 3 natomiast z Gimnazjum nr 3 – 1. miejsce przyznano Katarzynie Gołda.

W kategorii – „Pocztówka z Sanoka”
1. miejsce przyznano: Przedszkolakom z Oddziału „0” Filii Przedszkola nr 1, Karolinie Brewka z SP nr 3,  Magdalenie Balowskiej z ŚDS w Zagórzu, Agnieszce Tymcio i Andrzejowi Wronowskiemu z WTZ, klasie I Gimnazjum SOSW w Sanoku.

Uroczystość odbyła się w nowo oddanych do użytku salach zamkowych, po czym dzieci miały możliwość obejrzenia wystawy prac konkursowych i zwiedzenia ekspozycji muzealnych z przewodnikiem. Wszystkim uczestnikom konkursu i opiekunom gratulujemy, a dyrekcji i pracownikom Muzeum Historycznego dziękujemy za życzliwość i współpracę.

Halina Martowicz
MBP w Sanoku

31-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)