REKLAMA
REKLAMA

W ogrodzie czasu – finał konkursu na sanockim Zamku

SANOK / PODKARPACIE. 24 października br. w sanockim Zamku rozdano nagrody w konkursie wakacyjnym, zorganizowanym przez filię MBP na Dąbrówce i w Olchowcach, zatytułowanym „W ogrodzie czasu”, nad którym Honorowy Patronat objął dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, Wiesław Banach.

 

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Sanoka i okolic, i polegał na napisaniu pracy pisemnej (opowiadania) pt. „Mój Sanok za 100 lat” lub wykonaniu pracy plastycznej (do wyboru); „Drzewo genealogiczne Królów Polskich lub swojej rodziny” bądź pocztówki z Sanoka – z uwzględnieniem Zamku lub ulicy o królewskiej lub historycznej nazwie. W konkursie udział wzięło 134 uczestników ze Szkół Podstawowych nr 2, 3, 6 i 7, Gimnazjum nr 1 i 3,

SOSW (Szkoła i Internat), WTZ ul. Robotnicza, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu oraz Przedszkolaki z Oddziału „0” Filii Przedszkola nr 1 w Sanoku. Na konkurs wpłynęło 35 opowiadań i 99 prac plastycznych. Komisja konkursowa, której przewodniczył Andrzej Romaniak, historyk z Muzeum Historycznego w Sanoku przyznała 1, 2, 3 miejsca oraz wyróżnienia w każdej kategorii.

Zwycięzcami okazali się:
1. miejsce za opowiadanie „Mój Sanok za 100 lat” zdobyła Milena Maliczowska z SP nr 2.

W kategorii „Drzewo genealogiczne Królów Polskich”
1. miejsce zdobył Krzysztof Wójcicki z SP nr 3 i Karol Łukasik z Gimnazjum nr 3.

W kategorii „Drzewo genealogiczne swojej rodziny”
1. miejsce wśród uczniów klas I-III SP zdobyła Gabriela Gorkowska i Daria Kędra z SP nr 7. a wśród uczniów klas IV-VI siostry Sylwia i Klaudia Józefek z SP nr 3 natomiast z Gimnazjum nr 3 – 1. miejsce przyznano Katarzynie Gołda.

W kategorii – „Pocztówka z Sanoka”
1. miejsce przyznano: Przedszkolakom z Oddziału „0” Filii Przedszkola nr 1, Karolinie Brewka z SP nr 3,  Magdalenie Balowskiej z ŚDS w Zagórzu, Agnieszce Tymcio i Andrzejowi Wronowskiemu z WTZ, klasie I Gimnazjum SOSW w Sanoku.

Uroczystość odbyła się w nowo oddanych do użytku salach zamkowych, po czym dzieci miały możliwość obejrzenia wystawy prac konkursowych i zwiedzenia ekspozycji muzealnych z przewodnikiem. Wszystkim uczestnikom konkursu i opiekunom gratulujemy, a dyrekcji i pracownikom Muzeum Historycznego dziękujemy za życzliwość i współpracę.

Halina Martowicz
MBP w Sanoku

31-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)