REKLAMA
REKLAMA

Wystawa 3×3 w BWA Galerii Sanockiej

SANOK / PODKARPACIE. Trzy artystki. Młode. Świetnie wykształcone. Z pasją. Pracowite. I skupione. I bardzo dobra BWA Galeria Sanocka w Sanoku.Cztery sale – po jednej dla każdej prezentacji twórczej. I jedna sala Galerii wspólnego pokazu. A to, co jest wspólne dla tych wszystkich wystawianych prac, to pytanie o naszą – ich zdolność pojmowania świata. To przeświadczenie, że ich szeroko rozumiane malarstwo i tkanina, rysunek i obiekt – barwy i faktury niosą ZNACZENIA. W różnych proporcjach i odcieniach, ale zawsze z ogromną kulturą plastycznego ZNAKU tworzą one razem mapę sztuki. Taka świadomość i egzystencja z jednej strony, jak choćby np. w pracy „Selichot III” Agnieszki Zaprzalskiej czy „Stone” Magdaleny Kleszyńskiej, a z drugiej radość istnienia, jak w pracy „Chusteczki Aneczki” Anny Marii Brandys. Ale zaraz, także w odwrotnej kolejności i treści pojawia się wymieszane szeroko rozumienie ich plastyczne działanie. Rozpięte na płynnej, walorowej barwie, ze smakiem, w harmonii doskonałości. W metaforach materii ich prac, transcendencji, a nade wszystko dojrzałej wolności wyczuwa się głębię „gdzieś tam”, ale i tę „tutaj”. W drodze pomiędzy nami – Tobą i Twoją świadomością, ta wystawa jest zbiorem cudownych szczerych bytów. Realizacji artystek stworzonych na bazie ich badawczej natury i biegłości warsztatowej. W swoich przestrzeniach potrafią wyczuwać te WARTOŚCI, które widz może konfrontować ze sobą i wejść z nimi w dialog.
Każda z prac – obiektów przejawia się bardzo dobrą kompozycją oraz specyficznymi treściami – co w sumie daje idealnie spójny przekaz. Artystki operują na ogół środkami prostymi, ale przez to precyzyjnie artykułują formę. A ta formalna oszczędność z kolei nasyca nasz „pejzaż wewnętrzny”.

Ten potencjał wielu prac – ale i rozpoznawalności autorek przekazu są dla mnie atutami, które wnoszą potrzebę – konieczność zobaczenia WYSTAWY.

Zapewniam wszystkich, że pozostanie ona na długo pięknym doznaniem zagęszczającym wyobraźnię, dającym nadzieję, że w zgiełku codzienności trudna sztuka plastyczna, mając pośród nas takich wyjątkowych twórców, da Państwu i sztuce światowej wiele satysfakcji.
/Andrzej Banachowicz/

otwarcie: 22.10.2013
godz. 18:00
BWA Galeria Sanocka
Rynek 14, 38-500 Sanok

wystawa trwa do 21.11.2013r.

23-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)