REKLAMA
REKLAMA

5-latka pozostawiona przez ojca w samochodzie na sanockim parkingu. Matka wezwała policję (FILM)

Emocje związane z akcją ratunkową 4-letniej dziewczynki jeszcze nie opadły, a policja w Sanoku znów interweniowała w sprawie dziecka pozostawionego w samochodzie na jednym z parkingów. Jednak tym razem, zdrowiu ani życiu 5-letniej dziewczynki nic nie zagrażało, nawet przez chwilę.

Tomasz Sokołowski

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji interweniowali w niedzielę, około godziny 11:00. Zdarzenie miało miejsce na parkingu przed jednym z marketów przy ul. Dworcowej w Sanoku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję, ojciec pozostawił córkę w samochodzie i oddalił się od pojazdu.

Mężczyzna stwierdził, że dziecko nie chciało z nim pójść do sklepu, a on miał do załatwienia jedną sprawę. Samochód był otwarty, a szyby opuszczone. Nieobecność ojca trwała kilka minut – relacjonuje nadkom. Katarzyna Wojtowicz z KPP w Sanoku.

5-latka miała przy sobie telefon komórkowy, za pomocą którego nawiązała kontakt z matką. Zaniepokojona kobieta poprosiła policję o interwencję. Funkcjonariusze przybyli na miejsce i nie stwierdzili zagrożenia dla życia i zdrowia dziewczynki.

Po chwili, przy samochodzie pojawił się ojciec. Dołączyła również matka. Rodzice odmówili przyjazdu karetki pogotowia stwierdzając, że dziecku nic nie dolega.

Na pytanie o to, czy ojciec sprawował opiekę nad swoją córką we właściwy sposób odpowie sąd rodzinny, do którego zostaną skierowane stosowne dokumenty – zaznacza nadkom. Katarzyna Wojtowicz.

Jeszcze raz apelujemy o rozsądek i wrażliwość w sytuacjach podobnych do opisywanych w ostatnim czasie w całej Polsce. Zarówno do rodziców, aby nie pozostawiali swoich pociech w samochodach, szczególnie kiedy termometry wskazują wysokie wartości oraz do świadków – szybka reakcja może uratować życie lub zdrowie bezbronnych maluchów.

Zachęcamy do obejrzenia filmu zatytułowanego One decision. Materiał został wyprodukowany przez Redcastle Productions.

film: youtube.com / RedCastle Productions – One Decision (Child Safety Film – Vehicular Heatstroke)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: 4-latka zostawiona w rozgrzanym samochodzie. Matka z konkubentem była na zakupach (FILM)

SANOK: Jest dochodzenie w sprawie 4-latki zamkniętej w samochodzie. Matce grozi do 5 lat więzienia

07-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)