REKLAMA
REKLAMA

5-latka pozostawiona przez ojca w samochodzie na sanockim parkingu. Matka wezwała policję (FILM)

Emocje związane z akcją ratunkową 4-letniej dziewczynki jeszcze nie opadły, a policja w Sanoku znów interweniowała w sprawie dziecka pozostawionego w samochodzie na jednym z parkingów. Jednak tym razem, zdrowiu ani życiu 5-letniej dziewczynki nic nie zagrażało, nawet przez chwilę.

Tomasz Sokołowski

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji interweniowali w niedzielę, około godziny 11:00. Zdarzenie miało miejsce na parkingu przed jednym z marketów przy ul. Dworcowej w Sanoku.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję, ojciec pozostawił córkę w samochodzie i oddalił się od pojazdu.

Mężczyzna stwierdził, że dziecko nie chciało z nim pójść do sklepu, a on miał do załatwienia jedną sprawę. Samochód był otwarty, a szyby opuszczone. Nieobecność ojca trwała kilka minut – relacjonuje nadkom. Katarzyna Wojtowicz z KPP w Sanoku.

5-latka miała przy sobie telefon komórkowy, za pomocą którego nawiązała kontakt z matką. Zaniepokojona kobieta poprosiła policję o interwencję. Funkcjonariusze przybyli na miejsce i nie stwierdzili zagrożenia dla życia i zdrowia dziewczynki.

Po chwili, przy samochodzie pojawił się ojciec. Dołączyła również matka. Rodzice odmówili przyjazdu karetki pogotowia stwierdzając, że dziecku nic nie dolega.

Na pytanie o to, czy ojciec sprawował opiekę nad swoją córką we właściwy sposób odpowie sąd rodzinny, do którego zostaną skierowane stosowne dokumenty – zaznacza nadkom. Katarzyna Wojtowicz.

Jeszcze raz apelujemy o rozsądek i wrażliwość w sytuacjach podobnych do opisywanych w ostatnim czasie w całej Polsce. Zarówno do rodziców, aby nie pozostawiali swoich pociech w samochodach, szczególnie kiedy termometry wskazują wysokie wartości oraz do świadków – szybka reakcja może uratować życie lub zdrowie bezbronnych maluchów.

Zachęcamy do obejrzenia filmu zatytułowanego One decision. Materiał został wyprodukowany przez Redcastle Productions.

film: youtube.com / RedCastle Productions – One Decision (Child Safety Film – Vehicular Heatstroke)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: 4-latka zostawiona w rozgrzanym samochodzie. Matka z konkubentem była na zakupach (FILM)

SANOK: Jest dochodzenie w sprawie 4-latki zamkniętej w samochodzie. Matce grozi do 5 lat więzienia

07-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)