REKLAMA
REKLAMA

9 i 10 KWIETNIA: Rejestracja potencjalnych dawców w sanockiej PWSZ. Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś całe życie

SANOK / PODKARPACIE. Finał ogólnopolskiej mobilizacji studentów na 104 uczelniach w całej Polsce już 9 i 10 kwietnia. Fundacja DKMS Polska wraz z 230 studentami z całego kraju organizuje największą w Polsce, jak dotąd jedyną na świecie, akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

9 i 10 kwietnia sanocka PWSZ dołączy do grona 104 uczelni, gdzie będzie mógł zarejestrować się każdy, kto chce dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku.

Data: 9 i 10 kwietnia,
Godzina: 11.00 – 18.00
Miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku,
Instytut Humanistyczno-Artystyczny, zakład pedagogiki (budynek D)
ul. Mickiewicza 21

Rejestracja zajmuje tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej, z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Oczywiście miejsca rejestracji są otwarte dla studentów jak i osób spoza uczelni.

Prosimy, przyjdźcie i dajcie szansę na życie tym, dla których jedynym ratunkiem jest przeszczepienie komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy – zachęca Agata Maraszek, Kierownik Działu Rekrutacji Dawców.


W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Walka z tą chorobą jest długa, trudna i często niesprawiedliwa. Wiedzą to Ci, którzy ją wygrali i Ci, którzy stracili bliskich pokonanych przez tę chorobę. Białaczka nie wybiera! Zachorować może każdy. Dlatego dla wszystkich pacjentów zakwalifikowanych do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego, studenci w 46 miastach przygotowywali się przez ostatnie
2 miesiące do finału akcji. Dzięki innowacyjnej metodzie rejestracji dawców za pomocą pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka, Fundacja DKMS Polska, jako jedyna organizacja w Polsce, jest w stanie w ciągu dwóch dni zarejestrować tysiące nowych osób!

Projekt „Dla Ciebie to pięć minut, dla kogoś całe życie” to wielkie i bezinteresowne przedsięwzięcie zorganizowane przy współpracy i ogromnym wsparciu Studenckich Ambasadorów Fundacji DKMS Polska. Aby osiągnąć sukces, zaangażowanie młodych ludzi musi być wsparte dobrą organizacją, komunikacją oraz logistyką.


Zobacz także:

Rejestracja potencjalnych dawców. Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś całe życie (FILM, ZDJĘCIA)

Dawcy Nadziei w PWSZ. Zarejestrowało się 234 osoby (FILM)

 

 

materiał nadesłany

08-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)