REKLAMA
REKLAMA

Kolektory słoneczne z dopłatą – ostatnie miejsca

Czysta energia – czysty zysk. Instalacje solarne są atrakcyjne zarówno dla budujących, jak i modernizujących, bo słońce dostarcza energię bezpłatnie i przez cały rok. Kolektory słoneczne wykorzystujące energię promieniowania słonecznego mogą skutecznie wspomagać domowy system grzewczy.

Dzięki urządzeniom zapłacimy o 70% mniejsze rachunki. W okresie letnim, przy dużym nasłonecznieniu, koszt ogrzewania jest znikomy. Kolektory słoneczne pozwalają także na ograniczenie kosztów ogrzewania nawet zimą co skutkuje zmniejszeniem zużycia paliw stałych. Kolektory słoneczne są idealnym uzupełnieniem każdego systemu grzewczego i trwale obniżają zużycie energii cieplnej i elektrycznej.

Finansowanie kolektorów słonecznych – ostatnie rozdanie środków

W 2010 roku zostały uruchomione dotacje na zakup i montaż kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 2014 roku udziela dopłat do kredytów na taką inwestycję osobom fizycznym i wspólnotom mieszkaniowym nie podłączonym do sieci ciepłowniczych w wysokości 45% poniesionych kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Aktualnie trwa ostatnie rozdanie środków z rezerwy tego funduszu. Jest to spowodowane wejściem w życie nowego programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej PROSUMENT. Program, realizowany w latach 2014-2020 stanowić będzie kontynuację i rozszerzenie kończącego się w bieżącym roku programu dopłat na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Wysokość dofinansowania będzie wynosić 20 % w latach 2014- 2015. Przez następne lata, do roku 2020 dofinansowanie wyniesie 15%.

W związku z tym zaistniała ostatnia i niepowtarzalna okazja na większe dofinansowanie, co pozwoli na uzyskanie większych korzyści płynących z instalacji kolektorów słonecznych. Ilość miejsc na uzyskanie dofinansowania w wysokości 45% jest ograniczona.

Sprawdzony instalator

Firma Solar-System, będąca Partnerem Solartime, oferuje najwyższej klasy systemy solarne o niesamowicie dobrych parametrach technicznych i osiągach. Do tej pory wykonała ponad 2,5 tysiąca instalacji solarnych. Firma wyręcza swoich klientów w uciążliwym załatwianiu formalności związanych z uzyskaniem dotacji na kolektory słoneczne, zapewniając im kompleksową obsługę. Warto dodać, że Firma posiada ogromne doświadczenie w montażu instalacji i ich serwisowaniu. Wszystkie formalności są załatwiane przez przedstawiciela Firmy. Wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie. Przyjeżdża on do domu klienta i udziela całkowicie bezpłatnych konsultacji w zakresie doboru najlepszej instalacji i sposobu uzyskania dotacji.

Jeśli Państwo macie jakieś pytania prosimy o kontakt:

Solar-System s.c.
Sanok, ul. Przemyska 24E
Tel. 515 155 900 lub 13 46 46 120

Serdecznie zapraszamy!


Artykuł sponsorowany

17-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook