REKLAMA
REKLAMA

Komunikat w sprawie badań Komisji Antydopingowej. Wanat i Gębczyk wracają do Sanoka

HOKEJ / PODKARPACIE. Ciarko PBS Bank KH Sanok informuje, że podjęto kroki w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji podczas niedzielnego spotkania pomiędzy drużynami z Sanoka i Tychów. Po wylosowaniu przez Komisje Antydopingową zawodników mających poddać się tym badaniom nie stawił się na nie Mike Danton.

Powodem nie poddania się zawodnika badaniom było złe samopoczucie  przed i w trakcie spotkania, które nasilało się w przerwie meczu przed 3 tercją. Zawodnik po intensywnych wymiotach, co potwierdzają trenerzy i koledzy z drużyny został odwieziony do szpitala gdzie udzielono mu kompleksowej pomocy. Zgodnie z procedurą na miejsce nieobecnego Dantona badaniom poddał się rezerwowy Mateusz Wilusz.

W dniu wczorajszym zarząd klubu mając na uwadze ducha sportu, dbając o pozytywny wizerunek klubu skontaktował się z Komisją do Zwalczania Dopingu w Sporcie proponując umówienie terminu oraz miejsca w którym dobrowolnie zawodnik podda się badaniu. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że takiej procedury w postępowaniu komisji nie ma, uzgodniliśmy wspólnie, że przedstawienie w/w komisji pełnej dokumentacji szpitalnej i opisu lekarskiego dotyczącego naszego zawodnika jest w zupełności wystarczającym usprawiedliwieniem jego nieobecności podczas badania. Natomiast zawodnik ten jest automatycznie wytypowany do badania w miejscu i czasie dogodnym dla strony badającej a utrzymywanym w ścisłej tajemnicy.

Władze klubu uznają temat za zamknięty i stwierdzają że w obecnej sytuacji dokonały wszelkich niezbędnych i proceduralnych kroków do wyjaśnienia sprawy.


Wanat i Gębczyk wracają do Sanoka
Dariusz Wanat i Mateusz Gębczyk nie będą występowali w Unii Oświęcim. Zarząd biało-niebieskich nie doszedł do porozumienia z sanockim klubem w sprawie ich wypożyczeń.

Wanat będzie przygotowywał się z pierwszym zespołem.
– Byli tam prawie miesiąc a Unia przez ten czas nie określiła konkretnie na jakich zasadach mieliby zostać w Oświęcimiu. A trener Miroslav Fryčer widzi dla niego miejsce w szerokim składzie i chce mu się dokładnie przyjrzeć na treningach – zaznaczył Waldemar Bukowski, prezes Ciarko PBS Bank KH Sanok.

Z kolei Gębczyk będzie nadal występował w drużynie juniorów.

za: khsanok.net

01-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)