REKLAMA
PBS Dydnia
REKLAMA

Najlepsza nauka obcego języka – to praktyka! – rusza polsko-francuska wymiana młodzieży z Gimnazjum nr 2 i Collège Saint Ide!

Skutecznie uczyć języków obcych – taki cel obrało sobie Gimnazjum nr 2 w Sanoku. Aby cel ten osiągnąć, nauczyciele G2 starają się korzystać z wszelkich możliwych metod i środków, zarówno dydaktycznych, jak i pozadydaktycznych. Tym razem postanowili nawiązać współpracę partnerską z Francją.

Plany współpracy zaczęły nabierać realnych kształtów kilka tygodni temu, gdy Beata Jankowska – nauczycielka sanockiego Gimnazjum nr 2 oraz Stéphen Budyck, uczący historii i geografii w Collège Sainte Ide na północy Francji, zadeklarowali w imieniu swoich uczniów zainteresowanie nawiązaniem kontaktów. W jeden z majowych weekendów doszło do spotkania pomysłodawców przedsięwzięcia i ustalenia wstępnych zasad współpracy oraz wymiany młodzieży.

Obecnie niemal wszyscy uczący się języka francuskiego sanoccy gimnazjaliści z „dwójki”, mają za sobą pierwsze kontakty z korespondentami francuskimi za pośrednictwem poczty mailowej i Facebooka. A ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, uczniowie z niecierpliwością myślą o spotkaniu, które być może uda się wkrótce zorganizować.

W dalszej perspektywie, najprawdopodobniej już w roku szkolnym 2014/2015 organizowane będą kilkudniowe pobyty uczniów G2 we Francji oraz ich francuskich korespondentów w Sanoku. Młodzi ludzie będą uczestniczyli także w realizacji międzynarodowych projektów edukacyjnych.
– Dla młodzieży zarówno polskiej, jak i francuskiej najważniejszym celem jest kształcenie umiejętności praktycznego posługiwania się językiem obcym, a wiadomo, że kontakt bezpośredni z naturalnymi jego użytkownikami jest najskuteczniejszy! Niemniej jednak równie ważny wydaje się być aspekt towarzyski – podkreśla z uśmiechem Beata Jankowska, pomysłodawczyni projektu.

Radości z realizacji przedsięwzięcia nie kryje również Robert Zoszak – dyrektor Gimnazjum nr 2.
– Staramy się zapewnić naszym uczniom możliwość wszechstronnego rozwoju, a współpraca i wymiana młodzieży z pewnością przyczyni się nie tylko do pogłębienia znajomości języka obcego, ale też poszerzy wiedzę na temat życia rówieśników naszych uczniów we Francji, a być może stanie się zalążkiem nowych przyjaźni.

materiały nadesłane

28-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)