REKLAMA
REKLAMA

Wybuch gazu w budynku jednorodzinnym w Polanie

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci Wydziału Kryminalnego z Ustrzyk Dolnych ustalają okoliczności i przyczynę wczorajszego wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym w Polanie. W wyniku wybuchu poparzeń twarzy, rąk i nóg doznało dwoje mieszkańców domu.

Gaz najprawdopodobniej wydostał się z nieszczelnej instalacji łączącej kuchenkę z butlą gazową.

Dom, w którym doszło do wybuchu, jest oddalony od sąsiednich zabudowań ok. 100 metrów. 11-kilogramowa butla z gazem nie została rozerwana. Siła eksplozji była jednak tak duża, że uszkodzone zostały okna, wybite szyby i wyrwane futryny drzwi. W chwili wybuchu w domu, w kuchni przebywali właściciele 55-letnia kobieta i jej 32-letni syn. Rannych przewieziono do szpitala w Ustrzykach Dolnych. Zdaniem lekarzy ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na chwilę obecną nie oszacowano strat powstałych w wyniku wybuchu.

Wiele osób aktualnie dogrzewa mieszkania przy pomocy pieców zasilanych gazem z butli. Policja przypomina o ostrożności przy korzystaniu z tych urządzeń. Muszą być one w pełni sprawne. Gdy wyczujemy uwalniający się gaz, nie wolno włączać światła i innych urządzeń elektrycznych oraz używać otwartego ognia. Najlepiej otworzyć okna oraz drzwi i natychmiast opuścić budynek.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

foto: flickr.com / Ilya

24-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)