REKLAMA
REKLAMA

Wybuch gazu w budynku jednorodzinnym w Polanie

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci Wydziału Kryminalnego z Ustrzyk Dolnych ustalają okoliczności i przyczynę wczorajszego wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym w Polanie. W wyniku wybuchu poparzeń twarzy, rąk i nóg doznało dwoje mieszkańców domu.

Gaz najprawdopodobniej wydostał się z nieszczelnej instalacji łączącej kuchenkę z butlą gazową.

Dom, w którym doszło do wybuchu, jest oddalony od sąsiednich zabudowań ok. 100 metrów. 11-kilogramowa butla z gazem nie została rozerwana. Siła eksplozji była jednak tak duża, że uszkodzone zostały okna, wybite szyby i wyrwane futryny drzwi. W chwili wybuchu w domu, w kuchni przebywali właściciele 55-letnia kobieta i jej 32-letni syn. Rannych przewieziono do szpitala w Ustrzykach Dolnych. Zdaniem lekarzy ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na chwilę obecną nie oszacowano strat powstałych w wyniku wybuchu.

Wiele osób aktualnie dogrzewa mieszkania przy pomocy pieców zasilanych gazem z butli. Policja przypomina o ostrożności przy korzystaniu z tych urządzeń. Muszą być one w pełni sprawne. Gdy wyczujemy uwalniający się gaz, nie wolno włączać światła i innych urządzeń elektrycznych oraz używać otwartego ognia. Najlepiej otworzyć okna oraz drzwi i natychmiast opuścić budynek.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

foto: flickr.com / Ilya

24-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)