REKLAMA
REKLAMA

Znamy zwycięzców Łukacijewska Cup 2014! (ZDJĘCIA)

W Rzeszowie, w Hali Sportowej Politechniki Rzeszowskiej, odbyła się III edycja turnieju piłkarskiego Łukacijewska CUP 2014. Mistrzem w kategorii dziewcząt został zespół z ZS w Wierzbnej natomiast w kategorii chłopców – drużyna Szkoły Podstawowej w Besku.

W finale udział wzięło 16 drużyn chłopców oraz 8 drużyn dziewcząt, które awans do finału wywalczyły sobie spośród 260 zespołów zgłoszonych do rozgrywek z całego województwa podkarpackiego. Mistrzem Łukacijewska CUP w kategorii dziewcząt został zespół z ZS w Wierzbnej (powiat jarosławski), natomiast w kategorii chłopców – drużyna Szkoły Podstawowej w Besku (powiat sanocki). Na podium znalazły sie także drużyny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Bielinach i Szkoły Podstawowej w Targowiskach oraz chłopców z SP nr 11 w Przemyślu i PSP nr 7 w Stalowej Woli.

Podczas turnieju wybrano również Najlepszego Zawodnika – Miłosza Gierczaka z SP 11 Przemyśl, Najlepszego Strzelca – Dominika Zajączkowskiego z SP Besko oraz Najlepszego Bramkarza – Jakuba Piwko z SP Besko. W kategorii dziewcząt Najlepszą Zawodniczka została Weronika Kupiec z SP Bieliny, Najlepszą Strzelczynią Aleksandra Guja z ZS Wierzbnej oraz Najlepszą Bramkarką – Klaudia Łuszcz z SP Bukowsko.

Najlepsze 2 zespoły w obydwu kategoriach wezmą udział w Finale Finałów Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Łukacijewska CUP, który rozegrany zostanie w terminie od 31 maja do 2 czerwca w Warszawie. Udział w Finale Finałów wezmą najlepsze zespoły z województwa łódzkiego, mazowieckiego oraz podkarpackiego, które powalczą między sobą o tytuł Mistrza Polski.

Cieszę się, iż mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych udało się w planowanym terminie rozegrać zawody. Gratuluję wszystkim uczestnikom – na turnieju nie ma przegranych wszyscy są wygranymi, dlatego staramy się każdego zawodnika obdarować drobnym upominkiem. Szczególnie gratuluję zwycięzcom Łukacijewska CUP. Cieszę się, że w naszych rozgrywkach wysokie lokaty zajmują również uczniowie z małych miejscowości, to pokazuje, iż dzięki środkom unijnym i inwestycjom w infrastrukturę sportową w małych miejscowościach dzieci mają teraz takie same możliwości rozwijania swoich pasji. Szeroko rozbudowana baza boisk sportowych powstałych w ramach projektu Moje Boisko Orlik 2012, czy też profesjonalne hale sportowe oraz sale gimnastyczne, które tak licznie budowane są przy szkołach pozwalają również dzieciom z mniejszych szkół realizować swoje marzenia i zainteresowania na odpowiednim poziomie – mówi Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego.

źródło: materiały nadesłane

20-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook