REKLAMA
REKLAMA

10. rocznica tragicznego spływu Sanem

TREPCZA / PODKARPACIE.  W ostatnią niedzielę kwietnia o godz. 14:30 mieszkańcy Trepczy i przybywający tu goście kolejny raz spotkają się w plenerze nad brzegiem Sanu.

Miejsce w bliskości zakola rzeki o każdej porze roku, a szczególnie wiosną, gdy nadrzeczna fauna i flora intensywnie budzi się do życia, zachwyca swoim pięknem. Świadomość rozgrywających się tu dramatów związanych z zatonięciem wielu osób, a zwłaszcza tej największej tragedii sprzed 10 lat,  gdy straciły życie nauczycielki z Kielc i młody flisak zawsze budzi głębokie refleksje.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę przy pamiątkowym krzyżu i ołtarzu-łodzi „Arka Pana”. W rozpoczynającym się nowym sezonie sportów rzecznych będziemy się  modlić o bezpieczny wypoczynek nad Sanem, za służby niosące ratunek i pomoc /GOPR, Straż Pożarna, PR, LPR, Policja, ZHP/ oraz za wszystkich, których pochłonęła niepokorna rzeka.    W programie planowane są wystąpienia o bezpieczeństwie nad rzeką i w górach, połączone z praktycznym pokazem niesienia pomocy, konkurencje sportowo-sprawnościowe oraz pokaz możliwości kajaków górskich. Do tradycji należą już wypuszczane przez dzieci wianuszki i łódeczki przy wspólnym śpiewie „Barki”. Szczegółowy program będzie opublikowany w bliskości imprezy  po potwierdzeniu udziału przez zaproszonych gości.

materiał nadesłany

10 rocznica

14-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)