REKLAMA
REKLAMA

10. rocznica tragicznego spływu Sanem

TREPCZA / PODKARPACIE.  W ostatnią niedzielę kwietnia o godz. 14:30 mieszkańcy Trepczy i przybywający tu goście kolejny raz spotkają się w plenerze nad brzegiem Sanu.

Miejsce w bliskości zakola rzeki o każdej porze roku, a szczególnie wiosną, gdy nadrzeczna fauna i flora intensywnie budzi się do życia, zachwyca swoim pięknem. Świadomość rozgrywających się tu dramatów związanych z zatonięciem wielu osób, a zwłaszcza tej największej tragedii sprzed 10 lat,  gdy straciły życie nauczycielki z Kielc i młody flisak zawsze budzi głębokie refleksje.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę przy pamiątkowym krzyżu i ołtarzu-łodzi „Arka Pana”. W rozpoczynającym się nowym sezonie sportów rzecznych będziemy się  modlić o bezpieczny wypoczynek nad Sanem, za służby niosące ratunek i pomoc /GOPR, Straż Pożarna, PR, LPR, Policja, ZHP/ oraz za wszystkich, których pochłonęła niepokorna rzeka.    W programie planowane są wystąpienia o bezpieczeństwie nad rzeką i w górach, połączone z praktycznym pokazem niesienia pomocy, konkurencje sportowo-sprawnościowe oraz pokaz możliwości kajaków górskich. Do tradycji należą już wypuszczane przez dzieci wianuszki i łódeczki przy wspólnym śpiewie „Barki”. Szczegółowy program będzie opublikowany w bliskości imprezy  po potwierdzeniu udziału przez zaproszonych gości.

materiał nadesłany

10 rocznica

14-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)