REKLAMA
REKLAMA
Guardia

49 tysięcy za przemycany chwytak przeładunkowy do stali

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Przez bieszczadzkie przejścia graniczne próbowano już przewieźć pochodzące z kradzieży samochody, rowery oraz różnego rodzaju maszyny budowlane. Tym razem w ręce strażników granicznych z Krościenka wpadł chwytak przeładunkowy do stali.

Do odprawy granicznej w drogowym przejściu granicznym w Krościenku zgłosił się 43 – letni obywatel Ukrainy. W swoim samochodzie dostawczym wiózł chwytak przeładunkowy do stali. Twierdził, że kupił go w Polsce od mieszkańca województwa dolnośląskiego. Podejrzenia funkcjonariuszy SG wzbudził fakt, że w umowie kupna – sprzedaży widniała cena 4 tysięcy złotych. Przy pomocy funkcjonariuszy Policji sprawdzono umowę i okazało się że jest ona podrobiona a osoba sprzedająca w ogóle nie istnieje.

chwytak

Ukraińcowi został przedstawiony zarzut sfałszowania dokumentów oraz paserstwa. Wartość pechowego chwytaka oszacowano aż na 49 tysięcy złotych. Prawdopodobnie został on skradziony na terytorium Niemiec.

Sprawę przekazano do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom Policji z Ustrzyk Dolnych.

chwytak2

źródło: BOSG

12-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)