REKLAMA
REKLAMA

Akcja ZNICZ 2015 na terenie powiatu sanockiego

Dziś o godz. 6 rozpoczęły się wzmożone działania policji pod kryptonimem „Znicz 2015”. Akcja potrwa do 2 listopada. Najbliższe dni to okres wzmożonego ruchu pieszych i pojazdów.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i zastosowanie się do znaków oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy kierujących ruchem.

Informujemy o zmianach w organizacji ruchu oraz o miejscach, w których można parkować w okolicach cmentarzy usytuowanych na terenie powiatu sanockiego.

znicz-mpCmentarz Centralny – główny cmentarz w Sanoku usytuowany przy drodze krajowej nr 28 znajduje się przy ulicach Rymanowskiej – Dmowskiego. Do parkowania pojazdów przy tym cmentarzu wykorzystany będzie skrajny pas ruchu ulicy Dmowskiego oraz część chodnika przy ul. Rymanowskiej, parking przy ul. Rymanowskiej oraz ulice przylegle tj. ul. Kiczury, ul. Matejki oraz ulica Dąbrowiecka. Na ulicy Głogowej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu w stronę ulicy Kiczury. Na ulicy Dąbrowieckiej zarządca cmentarza wyznaczył 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarz Północny (Posada) – przy drodze krajowej nr 84 usytuowany przy ulicy Lipińskiego w Sanoku – do parkowania pojazdów przy tym cmentarzu wykorzystane będą pobocza, a także ulice przyległe do cmentarza tj. ul. Wierzbowa i ul. Akacjowa. Na terenie cmentarza znajduje się także parking.

Cmentarz Południowy – usytuowany przy ul. Konopnickiej w Sanoku- wykorzystany będzie parking znajdujący się bezpośrednio przy cmentarzu oraz pobocze ulicy dojazdowej. Cmentarz w miejscowości Zagórz, ul. Batorego – znajdujący się przy drodze wojewódzkiej nr 892, w rejonie tego cmentarza do parkowania wykorzystany będzie przyległy parking oraz pobocza dróg dojazdowych.

Cmentarz w miejscowości Pakoszówka – znajdujący się przy drodze wojewódzkiej nr 886, w rejonie tego cmentarza do parkowania wykorzystany będzie przyległy parking przy cmentarzu i kościele oraz pobocza dróg dojazdowych.

Cmentarze w pozostałych miejscowościach powiatu sanockiego – w każdym przypadku wykorzystane będą przyległe parkingi oraz pobocza dróg dojazdowych.

W rejonie cmentarzy policjanci, w razie potrzeby, podejmą ręczne kierowanie ruchem, a także  wskażą  bezpieczne miejsca parkingowe. Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do poleceń policjantów. Prosimy wszystkich pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Przypominamy o odblaskach – dzięki nim jesteśmy lepiej widoczni.  Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Znacząco wpłynie to na bezpieczeństwo i zmniejszy zatłoczenie okolic cmentarzy.

KPP Sanok

30-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)