REKLAMA
REKLAMA

Armia kanadyjska trenowała w Bieszczadach

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Na poligonie górskim w Trzciańcu na terenie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, odbyły się manewry polsko-kanadyjskie, w trakcie których leśnicy udzielali żołnierzom instruktażu z zasad poruszania się po terenie Lasów Państwowych.

Kolejny raz w Bieszczadach kawalerzyści 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz żołnierze armii kanadyjskiej brali udział w ćwiczeniach mających na celu systematyczne doskonalenie umiejętności, zsynchronizowanie działań, a także wzajemne poznawanie procedur obowiązujących w obu armiach.

manewry2

W manewrach wzięli również udział przedstawiciele Lasów Państwowych, w tym Straż Leśna z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. Zadaniem strażników było przeszkolenie żołnierzy z zakresu przepisów obowiązujących na terenach leśnych dotyczących m.in. zasad udostępniania lasu, zagrożeń od zwierzyny leśnej itp. W trakcie szkolenia zaprezentowane zostały znaki i tablice ostrzegawcze obowiązujące na obszarze administrowanym przez LP. Wszystko po to, żeby żołnierze wiedzieli jak się zachować w trakcie prowadzonych ćwiczeń w lesie, bez szkody dla przyrodniczych osobliwości.

manewry

Tekst: Marcin Plaza
Nadl. Ustrzyki Dolne
Zdjęcia: Archiwum Straży Leśne
źródło: RDLP

22-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)