REKLAMA
REKLAMA

Armia kanadyjska trenowała w Bieszczadach

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Na poligonie górskim w Trzciańcu na terenie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne, odbyły się manewry polsko-kanadyjskie, w trakcie których leśnicy udzielali żołnierzom instruktażu z zasad poruszania się po terenie Lasów Państwowych.

Kolejny raz w Bieszczadach kawalerzyści 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz żołnierze armii kanadyjskiej brali udział w ćwiczeniach mających na celu systematyczne doskonalenie umiejętności, zsynchronizowanie działań, a także wzajemne poznawanie procedur obowiązujących w obu armiach.

manewry2

W manewrach wzięli również udział przedstawiciele Lasów Państwowych, w tym Straż Leśna z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. Zadaniem strażników było przeszkolenie żołnierzy z zakresu przepisów obowiązujących na terenach leśnych dotyczących m.in. zasad udostępniania lasu, zagrożeń od zwierzyny leśnej itp. W trakcie szkolenia zaprezentowane zostały znaki i tablice ostrzegawcze obowiązujące na obszarze administrowanym przez LP. Wszystko po to, żeby żołnierze wiedzieli jak się zachować w trakcie prowadzonych ćwiczeń w lesie, bez szkody dla przyrodniczych osobliwości.

manewry

Tekst: Marcin Plaza
Nadl. Ustrzyki Dolne
Zdjęcia: Archiwum Straży Leśne
źródło: RDLP

22-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)