REKLAMA
REKLAMA

DZISIAJ: Barka przy barce. Wieczór Papieski w Trepczy

TREPCZA / PODKARPACIE.  W najbliższy czwartek wypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Dla dorosłych to wciąż żywe wspomnienie spotkań z „Piotrem naszych czasów” podczas licznych pielgrzymek do ojczyzny i słów zapadających głęboko  w sercu, dla najmłodszych „Ktoś ważny” w najnowszej historii nie tylko Kościoła, ale Polski i całego świata.

Najbliższe dni będą okazją do przypomnienia głównych idei pontyfikatu Jana Pawła II i zapytania na ile wprowadzamy je w nasze codzienne życie.

„Zawsze szukałem  Was, a oto dzisiaj przyszliście do mnie…”

W czwartkowy wieczór 22 października br. o godz. 17,00 obok modlitw w kościele jego uczestnicy – w tym dzieci i młodzież miejscowego Zespołu Szkół – spotkają się przy Papieskiej Barce, gdzie zaprezentują swoje talenty wokalno-muzyczne. Całość zwieńczy śpiew „Barki” oraz pieśni „Święty Janie Pawle” skomponowanej przez miejscowego organistę Marka Dzioka na kanonizację św. Jana Pawła II  w maju 2013 roku. Dorośli mają zatroszczyć się o smaczny poczęstunek dla najmłodszych – może zawita do Trepczy odmiana wadowickich kremówek?! Oby tylko pogoda nie pokrzyżowała ambitnych planów wspólnego świętowania…

Można zabrać świece, które zapalone i pozostawione przy Papieskiej Barce będą znakiem naszej wdzięcznej pamięci o wielkim Rodaku, która mimo upływu czasu trwa i trwać będzie.

barka

Plac przy Papieskiej Barce był świadkiem wielu ciekawych spotkań min. zawitali tu kiedyś na „Motomajówkę” miłośnicy motorów.

materiał nadesłany

22-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)