REKLAMA
REKLAMA

Bieg i nordic walking sposobem na uczczenie 3 maja (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Majówkę można świętować na wiele sposobów. Oni wybrali bieg na siedem kilometrów oraz start w zawodach nordic walking. Mowa o czwórce sanoczan, która zameldowała się na XVII Biegu Konstytucji w Krośnie. 

Do Krosna pojechali Andrzej Michalski, Marek Szewczyk, Grzegorz Fedak i Adam Zoszak. Ten pierwszy wystartował w zawodach nordic walking na dystansie 5000m. Uzyskując czas 32:41, przegrał jedynie z wice-mistrzem świata – Marcinem Michalcem. Dzisiejsze zawody to drugi start po dość długim chorowaniu – skomentował Andrzej Michalski. Wcześniejsza rywalizacja w Kolbuszowej na 10 km była już dobra, a dzisiejszy start – sprint – na 5 km był już całkiem niezły. Przegrana tylko z wice-mistrzem świata Marcinkiem Michalcem (M-20) z Krosna ujmy nie przynosi i oby forma nadal rosła, bo przed nami kolejne starty z Pucharem Europy w Kolbuszowej (6 czerwca na 21km) włącznie!

Pozostała trójka stanęła na starcie biegu na 7 km, w którym wystartowało prawie trzystu biegaczy z Ukrainy, Słowacji i Polski. Najlepiej spisał się Marek Szewczyk (TG Sokół Sanok), który ukończył bieg z czasem 25:59 i zajął 37. miejsce. Tuż za nim uplasował się wracający po kontuzji Grzegorz Fedak, uzyskując czas 26:08. Miejsce 65. przypadło Adamowi Zoszakowi, który przybiegł na metę z rezultatem 28:26.

Jestem po trzech kontuzjach w tym roku. Przed Krosnem miałem trzy tygodnie treningów po powrocie do biegania po ostatniej kontuzji, tak więc czasu na zbudowanie formy nie było dużo, dlatego jestem zadowolony z uzyskanego wyniku, tym bardziej, że zakładałem uzyskać czas o minutę wolniejszy od wybieganego – powiedział tuż po biegu Grzegorz Fedak.

Cieszę się, że mogłem wystartować w Krośnie. Wyjazd na zawody biegowe to fajny sposób na aktywne spędzenie niedzieli ze znajomymi i sprawdzenie swoich możliwości w rywalizacji z innymi. Złamałem 30 minut, jestem bardzo zadowolony – powiedział Adam Zoszak.

Bieg zdominowali reprezentanci Ukrainy, plasując się na pierwszych sześciu pozycjach. Wygrał Bogdan Semenowicz (20:30) przed Yuri Rusyukiem (20:50) i Sergiejem Orseniukiem (20:53).


03-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)