Bieg i nordic walking sposobem na uczczenie 3 maja (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Majówkę można świętować na wiele sposobów. Oni wybrali bieg na siedem kilometrów oraz start w zawodach nordic walking. Mowa o czwórce sanoczan, która zameldowała się na XVII Biegu Konstytucji w Krośnie.

Do Krosna pojechali Andrzej Michalski, Marek Szewczyk, Grzegorz Fedak i Adam Zoszak. Ten pierwszy wystartował w zawodach nordic walking na dystansie 5000m. Uzyskując czas 32:41, przegrał jedynie z wice-mistrzem świata – Marcinem Michalcem. Dzisiejsze zawody to drugi start po dość długim chorowaniu – skomentował Andrzej Michalski. Wcześniejsza rywalizacja w Kolbuszowej na 10 km była już dobra, a dzisiejszy start – sprint – na 5 km był już całkiem niezły. Przegrana tylko z wice-mistrzem świata Marcinkiem Michalcem (M-20) z Krosna ujmy nie przynosi i oby forma nadal rosła, bo przed nami kolejne starty z Pucharem Europy w Kolbuszowej (6 czerwca na 21km) włącznie!

Pozostała trójka stanęła na starcie biegu na 7 km, w którym wystartowało prawie trzystu biegaczy z Ukrainy, Słowacji i Polski. Najlepiej spisał się Marek Szewczyk (TG Sokół Sanok), który ukończył bieg z czasem 25:59 i zajął 37. miejsce. Tuż za nim uplasował się wracający po kontuzji Grzegorz Fedak, uzyskując czas 26:08. Miejsce 65. przypadło Adamowi Zoszakowi, który przybiegł na metę z rezultatem 28:26.

Jestem po trzech kontuzjach w tym roku. Przed Krosnem miałem trzy tygodnie treningów po powrocie do biegania po ostatniej kontuzji, tak więc czasu na zbudowanie formy nie było dużo, dlatego jestem zadowolony z uzyskanego wyniku, tym bardziej, że zakładałem uzyskać czas o minutę wolniejszy od wybieganego – powiedział tuż po biegu Grzegorz Fedak.

Cieszę się, że mogłem wystartować w Krośnie. Wyjazd na zawody biegowe to fajny sposób na aktywne spędzenie niedzieli ze znajomymi i sprawdzenie swoich możliwości w rywalizacji z innymi. Złamałem 30 minut, jestem bardzo zadowolony – powiedział Adam Zoszak.

Bieg zdominowali reprezentanci Ukrainy, plasując się na pierwszych sześciu pozycjach. Wygrał Bogdan Semenowicz (20:30) przed Yuri Rusyukiem (20:50) i Sergiejem Orseniukiem (20:53).