REKLAMA
REKLAMA

Burmistrz: Nie wierzę, aby miasto osiągało zyski z działalności Galerii Sanok

SANOK / PODKARPACIE. Wciąż głośno o Galerii Sanok. Temat powrócił podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta w Sanoku. – Nie wierzę, aby nowa galeria kiedykolwiek przynosiła jakiekolwiek zyski dla miasta. Chcemy rozwiązać ten problem – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Miasto Sanok ma pakiet mniejszościowy (49%) w spółce Galeria Sanok. Poprzedni włodarze zdecydowali się na wniesienie aportem gruntów o wartości 3,2 mln zł.

Nie rozumiem dlaczego została podjęta taka decyzja. Nie wierzę, aby przy udziale mniejszościowym oddanie do użytku galerii skutkowało osiąganiem profitów przez miasto. Chcemy rozwiązać ten temat, myślimy o różnych scenariuszach. Gdy tylko wypracujemy stanowisko, poinformujemy o tym mieszkańców – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Sprawa została poruszona podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w Urzędzie Miasta. Jej głównym tematem był budżet miasta na 2015 rok. – Jest to najgorszy budżet w historii Sanoka – usłyszeli dziennikarze. I to właśnie z tej perspektywy, nowe władze żałują braku możliwości sprzedaży działki wniesionej do spółki Galeria Sanok.

Bardzo ważną pozycją w projekcie budżetu na 2015 rok są dochody majątkowe. Niestety, nie będziemy mogli liczyć na pieniądze ze sprzedaży tak atrakcyjnych gruntów – zaznacza burmistrz.

Mimo mrozu prace przy budowie galerii wciąż trwają. Otwarcie ma nastąpić wiosną.

1Być może już w marcu w Galerii Sanok pojawią się pierwsi klienci

09-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)