REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Burmistrz Zagórza przekazał sprzęt sanockiej policji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Zagórza przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku komputer z oprogramowaniem do analizy śledczej telefonów komórkowych. Przekazany sprzęt usprawni pracę sanockich funkcjonariuszy i przyspieszy tok postępowań, w których niezbędna jest analiza zawartości telefonu komórkowego.

Spraw, w których jednym z dowodów są treści zawarte w telefonach komórkowych, jest wiele. Dotychczas w celu zbadania telefonu policjanci powoływali biegłego, wysyłali do niego zabezpieczony telefon i czekali na wyniki ekspertyzy. Znacznie wydłużało to czas prowadzonych postępowań, a także zawyżało koszty ponoszone przez policję. Przekazany dziś sprzęt pozwala na przeprowadzenie badań przez sanockich policjantów. Przeszli oni specjalistyczne szkolenie z zakresu analizy śledczej telefonów komórkowych i uzyskali stosowane certyfikaty uprawniające ich do przeprowadzania takich badań.

752582656

Komputer z oprogramowaniem przekazany przez Burmistrza Zagórza ma wartość 15 tysięcy złotych. To kolejne wsparcie dla Policji płynące ze strony samorządu lokalnego.

1600711316

źródło: KPP Sanok

13-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)