REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Burmistrz Zagórza przekazał sprzęt sanockiej policji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Zagórza przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku komputer z oprogramowaniem do analizy śledczej telefonów komórkowych. Przekazany sprzęt usprawni pracę sanockich funkcjonariuszy i przyspieszy tok postępowań, w których niezbędna jest analiza zawartości telefonu komórkowego.

Spraw, w których jednym z dowodów są treści zawarte w telefonach komórkowych, jest wiele. Dotychczas w celu zbadania telefonu policjanci powoływali biegłego, wysyłali do niego zabezpieczony telefon i czekali na wyniki ekspertyzy. Znacznie wydłużało to czas prowadzonych postępowań, a także zawyżało koszty ponoszone przez policję. Przekazany dziś sprzęt pozwala na przeprowadzenie badań przez sanockich policjantów. Przeszli oni specjalistyczne szkolenie z zakresu analizy śledczej telefonów komórkowych i uzyskali stosowane certyfikaty uprawniające ich do przeprowadzania takich badań.

752582656

Komputer z oprogramowaniem przekazany przez Burmistrza Zagórza ma wartość 15 tysięcy złotych. To kolejne wsparcie dla Policji płynące ze strony samorządu lokalnego.

1600711316

źródło: KPP Sanok

13-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)