REKLAMA
REKLAMA

„Był wszystkim dla wszystkich” – finał konkursu! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Sali Koncertowej PSM w Sanoku, miał miejsce uroczysty finał 4. edycji konkursu „Był wszystkim dla wszystkich”, zorganizowany w 10. rocznicę kanonizacji św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, współpatrona miasta Sanoka

, który zorganizowały filie biblioteczne w dzielnicy Dąbrówka i Olchowce przy współpracy Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego, nad którym Honorowy Patronat objęły Siostry ze Zgromadzenia Świętego Józefa w Krakowie.

Na uroczystość licznie przybyli nagrodzeni uczestnicy i zaproszeni goście: Waldemar Och, który reprezentował władze miasta i powiatu, ks. dziekan Andrzej Skiba, proboszcz sanockiej Fary, Wanda Wojtuszewska, prezes Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie, Czesława Kurasz, prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu wraz z wolontariuszami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Helena Rojek, prezes Towarzystwa „Salutaris”, Stanisława Skwarcan z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Bolesław Szybist, prezes Firmy „Herb”, mecenas kultury i dobroczynnych dzieł, Andrzej Smolik, dyrektor PSM, Leszek Puchała, dyrektor MBP w Sanoku.

Zgromadzenie Sióstr Józefitek, reprezentowały siostry z Domu Dziecka im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie, a wśród nich: s. Iwona, dyrektorka tej placówki i s. Cypriana, przełożona sióstr w tym domu. Siostry nie tylko przedstawiły sylwetkę Świętego Ojca Założyciela Zgromadzenia Zakonnego i wielu dobroczynnych dzieł, znanego jako „Lwowski ojciec ubogich” ale także przekazały nagrody dla uczestników i upominki dla gości a były nimi wydawnictwa dla dzieci i dorosłych poświęcone bohaterowi konkursu. Siostra Iwona, w imieniu przełożonej generalnej S. Leticji, przekazała podziękowanie organizatorom konkursu i gratulacje uczestnikom za zaangażowanie w uczczenie w ten sposób Roku Jubileuszowego w mieście rodzinnym św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

Po wystąpieniach wszystkich gości nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu w którym udział wzięło 350 uczestników z Sanoka, Zagórza, Bukowska, Wolicy, Nowosielec, Prusieka i Beska. Na konkurs wpłynęło 279  rozwiązanych quizów, którego prawidłowo hasło brzmiało: „Apostoł Bożego Miłosierdzia”, 67 prac plastycznych (były nimi portrety, pejzaże Sanoka i Lwowa, sceny z życia ks. Zygmunta), oraz 4 prace literackie(wiersze i wspomnienia). Dzięki hojności i życzliwości Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Krakowie i sponsorów, wszyscy uczestnicy konkursu którzy wykonali prace plastyczne i literackie otrzymali nagrody a wśród osób które prawidłowo rozwiązały quiz organizatorzy rozlosowali 35 nagród, były nimi wydawnictwa książkowe, albumowe i pamiątkowe o św. ks. Zygmuncie Gorazdowskim.

Całość zwieńczyła część artystyczna: nagrodzone wiersze Monki Miętus z Zagórza i Izabeli Stabryła z Sanoka zaprezentowała Agnieszka Klepacz, nauczycielka z SP w Prusieku a Zespół Wokalny „SOUL”, pod kierownictwem Moniki Brewczak, wyśpiewał wiązankę pieśni patriotyczno-religijnych. Na zakończenie organizatorzy podziękowali Siostrom Józefitkom za udział i nagrody, wręczając im wydawnictwa Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Historycznego oraz Kalendarze na 2016 r. z grafikami Kościołów naszego regionu autorstwa Zbigniewa Osenkowskiego a Przyjaciele filii bibliotecznych przekazali dla dzieci z Domu Dziecka w Krośnie pluszaki i komplet Encyklopedii Zwierząt. Z prac konkursowych zostały przekazane witraże autorstwa Ryszarda Tokarza z Wolicy. Jeden z nich był miniaturą, wierną kopią witraża z Kaplicy Relikwii Świętego Zygmunta z Kościoła Ojców Franciszkanów w Sanoku, oraz portret olejny autorstwa Marii Mocur z Gimnazjum nr 4. Natomiast praca plastyczna Mai Perkołup z SP w Bukowsku, a było nią logo Zgromadzenia „Serce przy Bogu, ręce przy pracy”, trafiła do nowo otwartego biura Stowarzyszenia na stacji Sanok – miasto. Z prac konkursowych została zorganizowana wystawa w holu PSM a następnie prace zostaną przekazane do świetlicy na „Małą stację”.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a rodzicom, nauczycielom i katechetom dziękujemy za życzliwość i współpracę.

autor: Halina Martowicz

źródło: materiały nadesłane

23-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)