REKLAMA
REKLAMA

„Był wszystkim dla wszystkich” – finał konkursu! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Sali Koncertowej PSM w Sanoku, miał miejsce uroczysty finał 4. edycji konkursu „Był wszystkim dla wszystkich”, zorganizowany w 10. rocznicę kanonizacji św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego, współpatrona miasta Sanoka

, który zorganizowały filie biblioteczne w dzielnicy Dąbrówka i Olchowce przy współpracy Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego, nad którym Honorowy Patronat objęły Siostry ze Zgromadzenia Świętego Józefa w Krakowie.

Na uroczystość licznie przybyli nagrodzeni uczestnicy i zaproszeni goście: Waldemar Och, który reprezentował władze miasta i powiatu, ks. dziekan Andrzej Skiba, proboszcz sanockiej Fary, Wanda Wojtuszewska, prezes Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie, Czesława Kurasz, prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu wraz z wolontariuszami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Helena Rojek, prezes Towarzystwa „Salutaris”, Stanisława Skwarcan z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Bolesław Szybist, prezes Firmy „Herb”, mecenas kultury i dobroczynnych dzieł, Andrzej Smolik, dyrektor PSM, Leszek Puchała, dyrektor MBP w Sanoku.

Zgromadzenie Sióstr Józefitek, reprezentowały siostry z Domu Dziecka im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie, a wśród nich: s. Iwona, dyrektorka tej placówki i s. Cypriana, przełożona sióstr w tym domu. Siostry nie tylko przedstawiły sylwetkę Świętego Ojca Założyciela Zgromadzenia Zakonnego i wielu dobroczynnych dzieł, znanego jako „Lwowski ojciec ubogich” ale także przekazały nagrody dla uczestników i upominki dla gości a były nimi wydawnictwa dla dzieci i dorosłych poświęcone bohaterowi konkursu. Siostra Iwona, w imieniu przełożonej generalnej S. Leticji, przekazała podziękowanie organizatorom konkursu i gratulacje uczestnikom za zaangażowanie w uczczenie w ten sposób Roku Jubileuszowego w mieście rodzinnym św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego.

Po wystąpieniach wszystkich gości nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu w którym udział wzięło 350 uczestników z Sanoka, Zagórza, Bukowska, Wolicy, Nowosielec, Prusieka i Beska. Na konkurs wpłynęło 279  rozwiązanych quizów, którego prawidłowo hasło brzmiało: „Apostoł Bożego Miłosierdzia”, 67 prac plastycznych (były nimi portrety, pejzaże Sanoka i Lwowa, sceny z życia ks. Zygmunta), oraz 4 prace literackie(wiersze i wspomnienia). Dzięki hojności i życzliwości Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Krakowie i sponsorów, wszyscy uczestnicy konkursu którzy wykonali prace plastyczne i literackie otrzymali nagrody a wśród osób które prawidłowo rozwiązały quiz organizatorzy rozlosowali 35 nagród, były nimi wydawnictwa książkowe, albumowe i pamiątkowe o św. ks. Zygmuncie Gorazdowskim.

Całość zwieńczyła część artystyczna: nagrodzone wiersze Monki Miętus z Zagórza i Izabeli Stabryła z Sanoka zaprezentowała Agnieszka Klepacz, nauczycielka z SP w Prusieku a Zespół Wokalny „SOUL”, pod kierownictwem Moniki Brewczak, wyśpiewał wiązankę pieśni patriotyczno-religijnych. Na zakończenie organizatorzy podziękowali Siostrom Józefitkom za udział i nagrody, wręczając im wydawnictwa Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Historycznego oraz Kalendarze na 2016 r. z grafikami Kościołów naszego regionu autorstwa Zbigniewa Osenkowskiego a Przyjaciele filii bibliotecznych przekazali dla dzieci z Domu Dziecka w Krośnie pluszaki i komplet Encyklopedii Zwierząt. Z prac konkursowych zostały przekazane witraże autorstwa Ryszarda Tokarza z Wolicy. Jeden z nich był miniaturą, wierną kopią witraża z Kaplicy Relikwii Świętego Zygmunta z Kościoła Ojców Franciszkanów w Sanoku, oraz portret olejny autorstwa Marii Mocur z Gimnazjum nr 4. Natomiast praca plastyczna Mai Perkołup z SP w Bukowsku, a było nią logo Zgromadzenia „Serce przy Bogu, ręce przy pracy”, trafiła do nowo otwartego biura Stowarzyszenia na stacji Sanok – miasto. Z prac konkursowych została zorganizowana wystawa w holu PSM a następnie prace zostaną przekazane do świetlicy na „Małą stację”.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy, a rodzicom, nauczycielom i katechetom dziękujemy za życzliwość i współpracę.

autor: Halina Martowicz

źródło: materiały nadesłane

23-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)