REKLAMA
REKLAMA

Celnicy udaremnili kolejną próbę przemytu pestycydów

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. Wczoraj (10 bm) celnicy z Krościenka udaremnili przemyt 30 kg środków ochrony roślin. 36-letni obywatel Ukrainy nie posiadał stosownych dokumentów uprawniających go do przewozu tych środków przez granicę.

 

Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru to ok. 4,5 tys. zł.

pestycydyMieszkaniec Starego Sambora (Ukraina) przekraczał granicę państwa w Krościenku tzw. zielonym pasem. Jego pojazd – VW Passat na polskich tablicach rejestracyjnych celnicy wytypowali do kontroli szczegółowej. W jednym z bagaży funkcjonariusze wykryli 30 kilogramowych woreczków zawierających środki ochrony roślin. Mężczyzna wyjaśnił Służbie Celnej, że pestycydy kupił na własny użytek, ponieważ zamierza osiedlić się w Polsce, kupić gospodarstwo rolne i uprawić ziemię. Dodał, że nie wiedział że łamie prawo.

Ponieważ mężczyzna nie posiadał dokumentów na przewóz tego typu towaru przez granicę, Służba Celna zajęła pestycydy, a przeciwko mężczyźnie wszczęła postępowanie karne skarbowe.

Służba Celna przestrzega przed nabywaniem środków chemicznych niewiadomego pochodzenia. Mogą one stanowić poważne zagrożenie dla środowiska, a także dla życia i zdrowia ludzi.

źródło: Izba Celna

11-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)